Kuchnia Redakcja poleca

Czy potrzebujesz silnych więzi z partnerem?

zwiazek

Budowanie relacji romantyczniej z drugą osobą często wygląda zupełnie inaczej, niż byśmy sobie tego życzyli. Może się bowiem okazać, że mamy różne wizje naszej wspólnej przyszłości albo wyznajemy zupełnie różne wartości. Zdarza nam się nawet, że jeden z partnerów bardzo chce nawiązać silne więzi ze swoją drugą połówką, podczas kiedy drugi wcale nie jest tak mocno zainteresowany emocjonalną stroną związku.

Kto potrzebuje silnych więzi emocjonalnych?

Pewnie większość z nas chce, aby nasz partner miał w stosunku do nas jakieś uczucia, nawet jeśli nie miłość, to chociaż przywiązanie, troskę i sympatię. Są jednak osoby, którym bardzo zależy na stworzeniu silnej, często wręcz nierozerwalnej więzi z drugą osobą. To często domena osób wysoko wrażliwych, które łatwo się przywiązują i muszą czuć się kochane, żeby porządnie funkcjonować. Często dotyczy to też osób, które potrzebują kogoś, kto zastąpi im rodzica. Wtedy stawiamy na relacje w pełni zależne od partnera, nie raz oczekując, że druga osoba nie tylko będzie się nami zajmować i nas kochać, ale również że przejmie nad nami pełną kontrolę.

Czy mocne więzi mogą być szkodliwe?

Więź między partnerami powinna nawiązywać się systematycznie i powoli, w jak najbardziej naturalny i niewymuszony sposób. Często jednak osoby, którym bardzo zależy na nawiązaniu mocnych więzi, pospieszają ten proces do granic możliwości, nie zdając sobie zupełnie sprawy z tego, że mogą w ten sposób osiągnąć dokładnie odwrotny skutek od zamierzonego. Kiedy jedna strona za mocno prze w stronę mocnych więzi, druga zacznie się od niej instynktownie odsuwać, zwłaszcza jeśli relacji zacznie wchodzić niebezpiecznie w naszą prywatność. Każdy potrzebuje czasu dla siebie i nie chce spotykać się z kimś, kto nie jest w stanie bez nas wytrzymać.

Sprawdź:   Jak manipuluje Tobą partner?

Jak radzić sobie z takim partnerem?

Nie każdy może dać sobie radę z osobą, która wymaga mocnych więzi na każdej płaszczyźnie. Na początku może nam się to wydawać urocze albo pożądane, z czasem jednak zaczniemy czuć, że tracimy swoją samotną i bezpieczną przestrzeń. Z tego też powodu wchodząc w relacje z taką osobą, musimy bardzo dokładnie się w siebie wsłuchać i upewniać się, że takie tempo nam pasuje. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której będziemy udawać, że wszystko jest ok, kiedy tak naprawdę będziemy chcieli całkiem się odsunąć. Po czasie możemy wybuchnąć, a to może się okazać szkodliwe dla naszej relacji i dla naszego partnera.

Zdjęcie autorstwa Cleyder Duque z Pexels

Może Ci się także spodobać

Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Cebula i czosnek

Cebula na zdrowie, czyli jakie dolegliwości leczy

  • 14 stycznia 2020
Cebula jest jednym z najłatwiej dostępnych i najzdrowszych warzyw. Jej stosowanie na różnego rodzaju infekcje skraca czas trwania choroby. Warzywo chroni przed zaparciami, oczyszcza organizm, wzmacnia serce i reguluje poziom
Depresja i spadek nastroju

Co jeść, aby uchronić się przed spadkami nastroju?

  • 15 stycznia 2020
Wiosenne spadki nastroju są związane głównie z mniejszą ilością światła słonecznego w ciągu dnia oraz niedoborami różnych składników w diecie. Uzupełnienie posiłków w witaminy i minerały pomaga przetrwać trudny okres
Warzywa

Dieta Andersona to dieta niełączenia białek i węglowodanów

  • 29 stycznia 2020
Mianem diety Andersona określa się program żywieniowy, którego głównym założeniem jest niełączenie białek i węglowodanów. Stosowanie się do zasad diety pozwala zrzucić nawet 2 kg w ciągu 2 tygodni. Szybsze