Porady Redakcja poleca

5 najważniejszych porad jak nauczyć się języka obcego

nauka

Nauka języka obcego może być trudna, ale nie poddawaj się! Mając wystarczającą praktykę i odpowiednie zasoby, możesz śmiało zacząć mówić w innym języku. Jak to zrobić? Prezentujemy to w poniższych podpunktach. Zapraszamy!

1. Bierz udział w zajęciach z danego języka

Weź udział w regularnie odbywających się zajęciach. Innym świetnym sposobem na ćwiczenie prowadzenia konwersacji jest dołączenie do różnego rodzaju grup dyskusyjnych.

Uczęszczanie na zajęcia z języka obcego to świetny sposób na skupienie się na bardziej formalnych aspektach mówienia. Na zajęciach nauczysz się gramatycznie poprawnego sposobu mówienia – który obejmuje właściwą strukturę zdań i odmianę czasowników.

Uczestnictwo w grupie dyskusyjnej to bardziej nieformalny i zrelaksowany sposób nauki, w którym większy nacisk kładzie się na komunikację i budowanie relacji niż na mówieniu poprawnie skonstruowany w zadań.

Oba te sposoby mają swoje wady i zalety, więc najlepiej zrobić jedno i drugie, jeśli tylko możesz!

2. Każdego dnia używaj obcego języka

Absolutnie najlepszym sposobem nauczenia się nowego języka jest po prostu korzystanie z niego. Nie ma znaczenia, czy znasz tylko pięć słów, czy praktycznie biegle mówisz w danym języku- rozmowa z drugą osobą jest najszybszą i najskuteczniejszą metodą nauki.

Nie czekaj, aż „poczujesz się bardziej komfortowo” mówiąc w nowym języku– prawdopodobnie nie osiągniesz tego poziomu przez długi czas, więc wyjdź ze swojej strefy komfortu i zacznij korzystać z tego co umiesz już dziś. Będziesz zaskoczony, jak szybko poprawią się Twoje umiejętności językowe.

3.Popracuj nad wymową

Nawet dość dobrze znając obcy język, w tym gramatykę i rozległe słownictwo, to z rodzimymi użytkownikami może być Ci się ciężko porozumieć. Mogą mieć trudności ze zrozumieniem Cię, jeśli nie popracujesz nad dobrą wymową.

Prawidłowa, wyraźna wymowa jest niezbędna, jeśli naprawdę chcesz poprawić swój poziom.

Sprawdź:   Dziecko na rowerze - jak nauczyć dziecko jazdy rowerem?

4. Poszerz swoje słownictwo

Im szerszy zasób słownictwa tym więcej zwrotów się nauczysz i tym łatwiejsza stanie się rozmowa w nowym języku. Kiedy już nauczysz się nowego słowa lub frazy, postaraj się użyć go w zdaniu – to najlepszy sposób na zapamiętanie go!

Innym łatwym sposobem na zapamiętanie nowych słów jest zrobienie etykiet na artykuły codziennego użytku i przyklejenie ich do domu lub mieszkania. Następnie za każdym razem, gdy użyjesz czajnika lub spojrzysz w lustro, zobaczysz słowo oznaczające te przedmioty.

5. Noś ze sobą słownik

Noszenie słownika przez cały czas niezależnie od tego, czy jest to rzeczywista książka, czy aplikacja na telefon, może być bardzo przydatne.

Posiadanie słownika oznacza, że ​​nigdy nie zatniesz się na żadnym słowie. Możesz zaoszczędzić sobie wiele zakłopotania, jeśli rozmawiając z osobą mówiącą w obcym języku zapomnisz słowa w środku zdania, ale masz szybko dostępny słownik, aby je sprawdzić!

Zdjęcie autorstwa Olya Kobruseva z Pexels

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy