Mimo że rozstania bywają trudne i niejednokrotnie łamią serca, zdarza się, że to osoba, która postanowiła z nami zerwać, chce nagle do nas wrócić. Ponownie pojawia się w naszym życiu i udaje, że nic złego między nami się nie wydarzyło albo prosi nas o wybaczenie i ponowne przyjęcie. Co wtedy powinno wzbudzić nasza czujność i czy w ogóle warto dawać drugą szansę naszemu byłemu?

Dlaczego były chce do nas wrócić?

Powodów może być tyle, ile takich przypadków, jednak bardzo dziwne w ogóle jest to, że ktoś chce znowu z nami być. Jeśli nasz były sam z nami zerwał, to logiczne powinno być, że nie chce z nami już dłużej ciągnąć tej relacji. Zwróć więc koniecznie uwagę na to, czy między waszym rozstaniem a jego powrotem nie miał jakiejś nieudanej relacji albo romansu. Często zdarza się, że zraniony mężczyzna lub kobieta wraca do swojej byłej, aby wzbudzić zazdrość u osoby, z którą mu nie wyszło. Albo zależy mu na pewnych korzyściach, które możesz mu przynieść, na przykład na pieniądzach czy mieszkaniu na pewien czas, zanim nie znajdzie sobie czegoś nowego.

Sposób zerwania jest bardzo ważny

Czasami zdarza się, że zrywamy pod wpływem emocji i po jakimś czasie dochodzimy do siebie oraz zaczynamy tęsknić. Wtedy chęć powrotu i naleganie na to wydają się jak najbardziej logiczne. Problem pojawia się jednak w momencie, w którym zerwanie było dokładnie przemyślane albo podyktowane przez osobę z zewnątrz. Jeśli nasz partner nas zdradzał i chce odejść do innej, dla naszego komfortu nie powinniśmy przyjmować go ponownie. Jeśli z kolei to my zerwałyśmy, musimy dokładnie zastanowić się, dlaczego to zrobiłyśmy i czy naprawdę chcemy wracać do związku z osobą, która już raz sprowokowała nas do zakończenia relacji romantycznej.

Czy takie powroty mają sens?

No właśnie, czy można ponownie zbudować bliską relację z kimś, kto już raz nas odrzucił? Będzie to bardzo trudne i dla wielu z nas ostatecznie niewykonalne. Zawsze z tyłu głowy będziemy czuły strach, że cała sytuacja może się powtórzyć, poza tym nigdy nie będziemy pewne, dlaczego znowu jesteśmy razem. Taka niewiadoma będzie nas pociągała do podejrzeń i nieufności, co na pewno nie pomoże nam w budowaniu od nowa zdrowej relacji. Może też dojść do ponownego zerwania, co może okazać się dla nas wyjątkowo bolesne. W naszym interesie jest przede wszystkim omijać relacji, które mogą potencjalnie negatywnie wpłynąć na naszą psychikę.

Zdjęcie autorstwa Tim Samuel z Pexels