Moda i uroda Redakcja poleca

Zalety zabiegu Skin Botox w medycynie estetycznej

aesthetic medicine

Zalety zabiegu Skin Botox w medycynie estetycznej.Jest to popularny zabieg estetyczny w Korei, w którym wykorzystuje się toksynę botulinową w „lżejszy” sposób, aby uzyskać efekt gładkiej, doskonałej skóry.

Wydaje się, że jest to obecnie najpopularniejszy zabieg w Seulu, w Korei Południowej, gdzie, nie zapominajmy, medycyna estetyczna (i chirurgia) jest szeroko rozpowszechniona i korzystają z niej wszyscy, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, ponieważ pojęcie piękna dla Koreańczyków, a zwłaszcza idealnej skóry stało się dogmatem i obowiązkiem, a nie przyjemnością (tak silna jest presja społeczna). Łączy się to ze swoistym pojęciem osiągnięcia piękna za wszelką cenę jako statusu społecznego, który należy eksponować i karty przetargowej w każdej sferze życia, w tym w poszukiwaniu pracy.

Zabieg, o którym mowa, nazywa się Skin Botox lub Mesobotox i polega na mikroiniekcjach toksyny botulinowej w powierzchniową warstwę skóry, aby uzyskać upragnioną „skin glass”, jasną i pulchną, którą chcą się pochwalić wszystkie Koreanki, a którą osiągają za pomocą rutyny upiększającej składającej się z kilku zabiegów i różnych produktów.

Jednak dzięki Skin Botox można to osiągnąć w ciągu zaledwie kilku chwil. Niedawno doniósł o tym portal Allure.com, podkreślając, że zabieg ten jest obecnie wykonywany w Korei bez problemu, jako codzienna praktyka i to dla wszystkich, zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Na czym polega zabieg Skin Botox

W praktyce jest to toksyna botulinowa wprowadzana nie do głębokich warstw skóry, aby zablokować mięśnie i zlikwidować zmarszczki, ale w mikroiniekcjach (30 do 50 w porównaniu do średnio pięciu w przypadku zwykłego botoksu) wzdłuż oczu, czoła i żuchwy, które zatrzymują się na powierzchniowej warstwie skóry, aby wypełnić pory i nadać twarzy gładki wygląd.

Zalety stosowania zabiegu Skin Botox

Skin Botox, oprócz tego, że nadaje skórze bardziej jednolity wygląd bez widocznych porów, czyli tak bardzo pożądaną „skin glass”, zmniejsza również produkcję łoju i potu, poprzez działanie na pory skóry, a następnie, ponieważ nie narusza mięśni, nie nadaje twarzy wyrazu „wiecznego zdumienia” wynikającego z paraliżu mięśni wywołanego przez stosowanie powszechnie szeroko rozumianej toksyny botulinowej..

Sprawdź:   Zalety zielonej glinki

Rezultaty utrzymują się od trzech do sześciu miesięcy, a twarz wygląda na wypoczętą, a dodatkowo część zmarszczek ulega zaniknięciu.

Zabiegi estetyczne z użyciem botox’u stają się już popularne w Europie Zachodniej, na przykład we Włoszech jest możliwy dostęp do zabiegu w niektórych klinikach, które reklamują go jako Mesobotox, praktyka, która przypomina mezoterapię, która jest wykonywana od lat na ciele i twarzy, ale w tym przypadku wykorzystuje toksynę botulinową.

Photo by Sam Moqadam on Unsplash

Może Ci się także spodobać

Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy
Makijaż

Eveline All in One Eyeshadow Palette – zestaw 12 cieni do powiek

  • 20 kwietnia 2020
Palety cieni do powiek Eveline All in One Eyeshadow Palette to zestawy, dzięki którym można wykonać makijaż dzienny i wieczorowy. Paletki wyróżnia doskonała pigmentacja i trwałość, dzięki czemu make up utrzymuje
Moda - greckie trendy

Asymetryczne, greckie kroje – trendy 2020

  • 2 maja 2020
W roku 2020 każda osoba znajdzie wśród trendów coś, co wyjątkowo jej się spodoba. Jak zwykle, istnieje duża wolność w interpretacji modowych zaleceń, a w dodatku duża ich różnorodność trafia
Fryzury

Najmodniejsze fryzury damskie 2020 – odświeżamy styl retro!

  • 2 maja 2020
Nawiązania do przeszłości królują nie tylko w branży odzieżowej – także i fryzury nawiązują w roku 2020 głównie do przeszłości, choć oczywiście ponadczasowa stylistyka jest przełamana szczyptą nowoczesności. Wśród najmodniejszych