Zdrowie

Wczasy odchudzające – czy warto się na nie wybrać?

Odchudzanie

Walka ze zbędnymi kilogramami bywa bardzo trudna, zwłaszcza jeśli podejmujemy ją samodzielnie. Brak wsparcia ze strony bliskich destrukcyjnie wpływa na nasz poziom motywacji, który z dnia na dzień coraz bardziej idzie w dół i tym samym przekonuje nas do sięgnięcia po ulubioną czekoladkę poprawiającą nastrój.

To wsparcie możemy jednak zawsze uzyskać od obcych osób. Od tego są właśnie wczasy odchudzające. Przygotowuje się je z myślą o osobach, które chcą schudnąć, ale nie potrafią zrobić tego samodzielnie. Lista zalet tego rodzaju turnusów jest naprawdę długa.

Organizatorzy wczasów odchudzających często będą nam obiecywać, że na ich wyjazdach zdołamy pozbyć się całej swojej nadwagi. Nie wierzmy jednak w cuda. Skoro na swoją aktualną wagę pracowaliśmy przez lata, nie ma takiej opcji, by pozbyć się jej w przeciągu jednego tygodnia czy nawet miesiąca. Odchudzanie wymaga czasu. Jest jednak bardzo możliwe, że wczasy odchudzające pomogą nam się pozbyć przynajmniej tych kilku kilogramów. Część tej utraconej wagi to będzie sama woda, jednakże mimo wszystko po turnusie poczujemy się lepiej ze swoją sylwetką, a to sprawi, że nabierzemy większej ochoty do dalszego odchudzania.

Tak naprawdę jednak udział we wczasach odchudzających ma znacznie głębsze znaczenie. Turnusy “dietetyczne” nie polegają wyłącznie na intensywnych treningach i jedzeniu zdrowych produktów. Sporą część czasu uczestników zajmują bowiem zajęcia z psychologami i psychodietetykami. To właśnie na nich dowiadujemy się, skąd w ogóle wzięły się nasze problemy z wagą i co takiego rekompensujemy sobie smacznym i niezdrowym jedzeniem. Odnajdujemy przyczynę swojego schorzenia. Bo otyłość nie jest zwykłym problemem, a chorobą, która w większości przypadków ma bezpośredni związek z psychiką.

Wczasy odchudzające nie są jednak kierowane wyłącznie do tych bardzo otyłych osób. Możemy z nich też skorzystać w celu oczyszczenia i uzdrowienia swojego organizmu. Już po tygodniowych wakacjach odchudzających poczujemy się lepiej. Poprawie ulegnie zarówno nasz wygląd, jak i stan naszego zdrowia oraz ogólne samopoczucie.

Sprawdź:   Zdrowe nawyki żywieniowe

Zdjęcie autorstwa Polina Tankilevitch z Pexels

Może Ci się także spodobać

Kobieta chora

5 sposobów na rotawirusa

  • 3 stycznia 2020
Zakażenie rotawirusami jest szczególnie uciążliwe. Silne wymioty, biegunka, ból brzucha i uczucie ogólnego rozbicia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Tak zwana grypa żołądkowa lub grypa jelitowa wyklucza z życia nawet na kilka
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Kobieta uprawiająca sport

Aminokwasy niezbędne dla mięśni

  • 4 stycznia 2020
Najbardziej znanymi aminokwasami są BCAA. Są one odpowiedzialne za regenerację masy mięśniowej oraz jej budowę. Składają się z izoleucyny, waliny i leucyny. Organizm jednak nie ma zdolności syntezowania tych substancji.
Migdały

Białko a redukcja tkanki tłuszczowej

  • 8 stycznia 2020
Białko to nie tylko budulec masy mięśniowej, ale także doskonały spalacz tłuszczu. Główne jego zadanie to działanie anaboliczne oraz antykataboliczne. Można dokonać podziału białek ze względu na prędkość, z jaką