Teoretycznie ludzki organizm ma zdolność do tego, by oczyszczać się samodzielnie, bo od tego właśnie ma różne odpowiedzialne za to narządy. Czasami jednak w tym oczyszczaniu warto mu jakoś pomóc. Warto od czasu do czasu zafundować sobie taki dogłębny detoks, który wspomoże usuwanie toksyn i na pewno poprawi samopoczucie, a także zapewni nagły zastrzyk energii. Jedną z popularniejszych odmian dietetycznego oczyszczania jest na pewno detoks sokowy. Jak sama nazwa wskazuje, polega on na piciu specjalnych soków. Może oczywiście przyjmować różne formy i za każdym razem wyglądać nieco inaczej, ale jego podstawowe założenia są zawsze takie same.

Na detoksie sokowym spożywa się soki i tylko soki

Żadne inne pokarmy nie są dozwolone i to nawet w najmniejszych ilościach, dlatego na jakiś czas trzeba zapomnieć całkowicie nie tylko o tłustych kotletach schabowych podawanych z surówką i ziemniaczkami czy pączkach wypełnionych słodkim kremem, ale także i o owocach i warzywach w ich surowej postaci. Wolno więc tylko pić. Na szczęście soki są bardzo smaczne, dlatego nie jest to problem, by przez kilka dni żywić się wyłącznie nimi. Kolejna ważna zasada mówi natomiast o tym, by detoks sokowy zakończyć po jakichś trzech dniach. Niektórzy zalecają wręcz, by robić wyłącznie takie pojedyncze dni na samych sokach, a na co dzień po prostu zdrowo się odżywiać. Detoks nie ma być bowiem sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Dieta sokowa nie jest dietą odchudzającą, a dietą oczyszczającą.

To, co na tym detoksie bywa najbardziej uciążliwe i problematyczne, to samo przygotowywanie soków, które trzeba sobie wykonywać i na śniadanie, i na obiad, i na kolację. A gdyby tak to sobie wszystko ułatwić? Jest na to sposób, odkąd niektóre firmy zaczęły same przygotowywać dla klientów taki sokowy detoks. Wystarczy tylko skorzystać z ich usług i zakupić produkowane przez nie soki. W sumie jest to chyba najprostszy i najwygodniejszy sposób na przeprowadzenie skutecznego detoksu.

Zdjęcie autorstwa Ylanite Koppens z Pexels