Porady Redakcja poleca

Co to jest ten cały mobbing?

mobbing

Coraz to częściej zdarza się, że słyszymy o przypadkach mobbingu w miejscu pracy. Ofiary takie starają się też i walczyć o swoje prawa, atakujący z kolei też i się bronić. Teoretycznie, więc mamy, że takie o to zjawisko ma miejsce i może też i wywołać poważne konsekwencje. Jednak czy tak naprawdę zdajemy sobie do końca ów sprawę, co to jest ten cały mobbing i mamy pewność, że to nie dotyczy też i nas? Warto to przeanalizować z dwóch stron. Nieświadomość takiego o to czynu może i występować też i nie tylko u nękanego pracownika, ale też i u pracodawcy, czy może i innej osoby, która może dopuścić się nękania. Wszystko przez takową to niewiedzę.

Czym jest takowy o to mobbing w pracy?

Mobbing to nic innego, jak nękanie danego o to pracownika, czy też i pracownika, które są skierowane przeciwko pracownikowi, polegające też i na uporczywym, a zarazem długotrwałym nękaniu, czy też i zastraszeniu pracownika, które ostatecznie też i wywołują u danej to osoby zaniżona samoocenę przydatności zawodowej. Jest to artykuł 94 kodeksu 2, który jest zawarty w Kodeksie pracy.

Jak przejawia się mobbing?

Mobbing to też może przybrać wiele to postaci. Osoba, która jednak się takiego o to czynu dopuszcza, może i niezasadnie podważać takowe to kompetencje ofiary. Przerywa na przykład zdania w pół słowa, nie daje się też i wypowiedzieć na dane pytania reaguje agresją, czy też i krzykiem. Możliwe też i, że będzie ignorować, pracownika, bez powodu przenosi go też i do miejsca, gdzie też i nie ma takowego to kontaktu z innymi pracownikami, a zarazem i może grozić takowymi to:

– Utratą pracy.

– Zwoleniem.

– Zaskarżeniem.

Wyśmiewa, czy też i gnębi przy innych pracownikach.

Tak właśnie objawia się mobbing w pracy. Od razu, kiedy zauważysz, że ktoś robi dokładnie tak z Tobą, czy też i kolegą koleżanką z pracy to warto to zgłosić do inspekcji pracy.

Sprawdź:   5 sposobów na relaks po ciężkim dniu pracy

Zdjęcie autorstwa Liza Summer z Pexels

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy