Używanie pralki jest bardzo prostym zadaniem. Wszystko, co musimy zrobić, to wybrać brudne ubrania, dodać trochę detergentu i wybrać odpowiedni cykl prania. Tak, to jest prawdopodobnie coś, co wszyscy robimy od wielu lat i nie zdając sobie z tego sprawy, zawsze popełniamy te same błędy w procesie. Chcemy podzielić się z Tobą 5 typowymi błędami, które możesz popełniać podczas ustawiania pralki.

1. Zamykanie drzwi pralki po zakończeniu cyklu prania.

Czy jesteś winny zamykania drzwiczek pralki po zakończeniu cyklu prania? Jest to coś, co prawdopodobnie wszyscy robimy lub robiliśmy w pewnym momencie. Jednak zamknięcie drzwi powoduje, że wilgotne środowisko pralki staje się pożywką dla pleśni i bakterii. Wystarczy zostawić otwarte drzwi, aby wilgoć wyparowała, a pleśń zniknęła.

2. Nieregularne czyszczenie pralki.

Pralki bardzo ciężko pracują, aby wyczyścić wszystkie nasze ubrania, więc nieuniknione jest, że z czasem będą gromadzić brud. Może o tym nie myślimy, ale mimo to pralki wymagają regularnego czyszczenia, tak jak inne urządzenia gospodarstwa domowego. Upewnij się, że czyścisz swoją pralkę raz w miesiącu i nie zapomnij pozwolić jej całkowicie wyschnąć po każdym praniu. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, obejrzyj nasz film o tym, jak szybko i łatwo odkamienić pralkę.

3. Przeciążenie pralki.

Wiele my wierzy że my jesteśmy wydajni ciasno jak dużo pralni jak ewentualny w płuczkowym cyklu, jakkolwiek, rzeczywistość jest różna. Przeładowanie powoduje duże obciążenie pralki, co może doprowadzić do przepalenia silnika i pożaru naszego urządzenia. Jeżeli tam jest niewystarczający przestrzeń dla pralni ruszać się swobodnie, ja jest prawdopodobny że ja no dostaje równie czysty jak ono musi i my kończyć up wkładać więcej pralki w osiągać upragnionego rezultat.

4. Niewłaściwa ilość detergentu.

Prawdopodobnie wszyscy jesteśmy winni założenia, że dodając trochę więcej detergentu, nasze ubrania wyjdą trochę czystsze, ale w rzeczywistości tak nie jest. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na detergencie.

5. Pozostawienie włączonej pralki, gdy nie ma Cię w domu.

Jeden zły nawyki jest opuszczać pralkę biegać gdy ty jesteś o opuszczać dom. Chociaż szanse na to są niewielkie, zawsze istnieje ryzyko nieudanego napełnienia lub zbyt dużego tarcia w bębnie powodującego pożar. Zawsze myśl bezpiecznie i upewnij się, że jesteś w domu, abyś mógł monitorować pralkę, gdy jest uruchomiona i zapobiec wszelkim „katastrofom”.

Zdjęcie autorstwa Sarah Chai z Pexels