Porady Redakcja poleca

5 błędów, które możesz popełnić podczas użytkowania pralki

pralka

Używanie pralki jest bardzo prostym zadaniem. Wszystko, co musimy zrobić, to wybrać brudne ubrania, dodać trochę detergentu i wybrać odpowiedni cykl prania. Tak, to jest prawdopodobnie coś, co wszyscy robimy od wielu lat i nie zdając sobie z tego sprawy, zawsze popełniamy te same błędy w procesie. Chcemy podzielić się z Tobą 5 typowymi błędami, które możesz popełniać podczas ustawiania pralki.

1. Zamykanie drzwi pralki po zakończeniu cyklu prania.

Czy jesteś winny zamykania drzwiczek pralki po zakończeniu cyklu prania? Jest to coś, co prawdopodobnie wszyscy robimy lub robiliśmy w pewnym momencie. Jednak zamknięcie drzwi powoduje, że wilgotne środowisko pralki staje się pożywką dla pleśni i bakterii. Wystarczy zostawić otwarte drzwi, aby wilgoć wyparowała, a pleśń zniknęła.

2. Nieregularne czyszczenie pralki.

Pralki bardzo ciężko pracują, aby wyczyścić wszystkie nasze ubrania, więc nieuniknione jest, że z czasem będą gromadzić brud. Może o tym nie myślimy, ale mimo to pralki wymagają regularnego czyszczenia, tak jak inne urządzenia gospodarstwa domowego. Upewnij się, że czyścisz swoją pralkę raz w miesiącu i nie zapomnij pozwolić jej całkowicie wyschnąć po każdym praniu. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, obejrzyj nasz film o tym, jak szybko i łatwo odkamienić pralkę.

3. Przeciążenie pralki.

Wiele my wierzy że my jesteśmy wydajni ciasno jak dużo pralni jak ewentualny w płuczkowym cyklu, jakkolwiek, rzeczywistość jest różna. Przeładowanie powoduje duże obciążenie pralki, co może doprowadzić do przepalenia silnika i pożaru naszego urządzenia. Jeżeli tam jest niewystarczający przestrzeń dla pralni ruszać się swobodnie, ja jest prawdopodobny że ja no dostaje równie czysty jak ono musi i my kończyć up wkładać więcej pralki w osiągać upragnionego rezultat.

4. Niewłaściwa ilość detergentu.

Prawdopodobnie wszyscy jesteśmy winni założenia, że dodając trochę więcej detergentu, nasze ubrania wyjdą trochę czystsze, ale w rzeczywistości tak nie jest. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na detergencie.

Sprawdź:   Wskazówki, jak czyścić pralkę i utrzymać ją w dobrym stanie.

5. Pozostawienie włączonej pralki, gdy nie ma Cię w domu.

Jeden zły nawyki jest opuszczać pralkę biegać gdy ty jesteś o opuszczać dom. Chociaż szanse na to są niewielkie, zawsze istnieje ryzyko nieudanego napełnienia lub zbyt dużego tarcia w bębnie powodującego pożar. Zawsze myśl bezpiecznie i upewnij się, że jesteś w domu, abyś mógł monitorować pralkę, gdy jest uruchomiona i zapobiec wszelkim “katastrofom”.

Zdjęcie autorstwa Sarah Chai z Pexels

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy