Porady Redakcja poleca

Zmywanie naczyń. Czy w zmywarce, czy ręcznie — możesz oszczędzać!

zmywarka

Jest taka codzienna sytuacja, która jest obecna w życiu wielu ludzi: Właśnie skończyłeś delektować się pysznym posiłkiem i patrzysz na zlew. Niespodzianka! Sterta brudnych naczyń. Musisz więc uzbroić się w cierpliwość i przystąpić do ich mycia. Być może właśnie w tym momencie pojawia się pytanie: Ręczne zmywanie czy w zmywarce? Która z tych dwóch metod jest wygodniejsza pod względem oszczędności?

Niektórzy ludzie wolą myć swoje naczynia ręcznie, ale inni wolą praktyczność zmywarki. Niezależnie od preferowanego wyboru między tymi dwiema opcjami, dobrze jest znać wszystkie zalety każdej z nich.

Stwierdzono, że ręczne mycie wymaga prawie 89 litrów wody dziennie. Z tego 52 litry to woda uzdatniana przez system grzewczy. Jest to zatem znaczne marnotrawstwo zarówno wody, jak i energii. Z kolei zmywarki do naczyń zmniejszają zużycie wody do 52 litrów. Już same te liczby wskazują na znaczną przewagę zmywarki. Jakie są inne zalety?

Zalety stosowania zmywarki do naczyń.

1. Jak już wspomnieliśmy, oszczędność wody jest główną zaletą tych systemów. Pozwalają one również na oszczędność czasu, ponieważ dają możliwość umycia wszystkich naczyń w tym samym załadunku.

2. Choć może się to wydawać paradoksalne, zmywarki do naczyń są doskonałą opcją oszczędzania energii. Mimo, że są to urządzenia elektryczne, ich zużycie jest niższe w porównaniu z tradycyjnymi podgrzewaczami wody.

3. Opcja gorącej wody w zmywarce eliminuje zarazki i bakterie z brudu pozostawionego przez resztki jedzenia, które są zaimpregnowane w naczyniach. Może to zapewnić zarówno większą higienę, jak i zdrowie użytkowników.

4. Jeśli chodzi o zdrowie, problemy skórne, zwłaszcza na dłoniach, są znacznie zredukowane. Ponieważ pozbywasz się stosowania agresywnych środków, które mogą pogorszyć i odwodnić skórę.

Porady – jak jeszcze oszczędzać dzięki zmywarce.

Być może powyższe jest wystarczającym powodem, aby podjąć decyzję pomiędzy myciem ręcznym a zmywaniem w zmywarce. Jeśli jednak nadal potrzebujesz ostatecznego bodźca, aby zdecydować się na drugą z tych alternatyw, poniższe zalecenia załatwią sprawę. Chcesz wiedzieć, jak w pełni wykorzystać możliwości swojej zmywarki?

Sprawdź:   Jaką lodówkę powinienem kupić? Kilka wskazówek

1. Istnieje zasadnicza różnica pomiędzy różnymi typami zmywarek. Najnowocześniejsze zmywarki do naczyń są generalnie energooszczędne lub przyjazne dla środowiska, ponieważ zużywają tylko 1,3 kilowata na godzinę (kW/h). Pozwala to na większe oszczędności w zużyciu wody i energii elektrycznej. Upewnij się, że wybrałeś klasę A+++.

2. Włóż pełny załadunek do zmywarki, wybierając optymalny program zmywania. Takich jak program ECO, który oszczędza około 20% energii elektrycznej i 16% zużycia wody.

3. Unikaj przedwczesnego płukania naczyń i przyborów kuchennych, ponieważ podwaja to zużycie wody. Zabrudzenia można usunąć szpatułką lub serwetkami przed włożeniem do zmywarki.

Jak można zaoszczędzić zmywając ręcznie.

A jeśli pozostajesz przy opcji zmywania ręcznego, mamy też kilka wskazówek, które pomogą Ci zaoszczędzić.

1. Odkręcaj kran tylko wtedy, gdy jest to konieczne i używaj tylko niezbędnego ciśnienia. Unikaj marnowania wody!

2. Oddziel naczynia, które wymagają tylko łatwego mycia, od tych, które wymagają więcej mycia. W ten sposób można zarządzać zużyciem wody.

3. Namocz przedmioty z uporczywym tłuszczem na kilka minut. Po pewnym czasie brud będzie znacznie łatwiejszy do usunięcia.

4. Umieść ruszt w odpływie, aby zapobiec zatkaniu rury przez zanieczyszczenia.

Zdjęcie autorstwa Castorly Stock z Pexels

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy