Chociaż sytuacja w kraju nie wygląda dobrze, to Polacy liczą na ustąpienie pandemii i zniesienie obostrzeń do lipca 2021 roku. W związku z tym szukają już odpowiednich noclegów i miejsc, gdzie chętnie spędziliby wakacje. Gdzie można spodziewać się większej ilości turystów?

Ranking 10 najpopularniejszych kierunków turystycznych 2021

Koronawirus pokrzyżował plany wielu Polaków, którzy nie mogli skorzystać z ferii zimowych. Można się spodziewać, że będą chcieli zrekompensować sobie to poprzez [b]letnie wyjazdy. Portal nocowanie.pl udostępnił listę miejscowości, w których noclegi są najczęściej wyszukiwane na okres letni bieżącego roku.

Władysławowo

Największym zainteresowaniem cieszy się spokojna miejscowość nad Morzem Bałtyckim, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Chętnie jest wybierana przez rodziny z dziećmi oraz poszukiwaczy bursztynu.

Zakopane

Krupówki i widok na piękne Tatry dla wielu osób są idealnym sposobem na spędzenie wakacji. Dlatego też Zakopane znalazło się na drugim miejscu. W tym roku można spodziewać się dużych tłumów zarówno w mieście, jak i na szlakach górskich.

Łeba

Trzecie miejsce należy do Łeby, gdzie najczęściej wybierają się rodziny z dziećmi. Jest to doskonały wybór ze względu na szerokie plaże, park dinozaurów oraz ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym.

Nieco spokojniej, chociaż także tłoczno będzie w kolejnych miejscowościach: Polańczyk, Krynica Morska, Szczawnica, Okuninka, Karwia, Solina, Jastarnia.

Jak zaplanować wakacje?

Planując wyjazd, warto wziąć pod uwagę, że najwięcej turystów nad morzem i w górach będzie w okresie od połowy lipca do połowy sierpnia.

Jeśli tłumy nie stanowią problemu lub wakacyjny wyjazd musi odbyć się w tym zakresie czasowym, warto odpowiednio wcześniej postarać się o nocleg, aby uniknąć problemów z jego dostępnością.

W przypadku osób, które wolą spokojniejsze warunki i mniejszy ruch, dobrze jest zaplanować wakacje na początek lipca lub koniec sierpnia.

Istotną informacją może być również fakt, że dużo osób planuje wyjazd w ten sposób, aby uniknąć fali turystów. W tym celu poszukiwane są noclegi na wrzesień. W tym czasie obieranym kierunkiem w zdecydowanej większości są Tatry i Bieszczady.

Zdjęcie autorstwa Xue Guangjian z Pexels