Długi, majowy weekend to czas na odpoczynek i nieco atrakcji. Jedni z nas preferują biesiadowanie przy grillu, inni intensywne zwiedzanie. Jakby nie było, wart te parę dni dobrze wykorzystać. Przed wszytym odetchnąć od obowiązków i codziennego pędu. W tym roku kalendarz oferuje nam, aż cztery dni wolnego, pod warunkiem, jeśli drugiego maja załapiemy się na urlop. O tuż ustawowo wolne dni od pracy, czyli pierwszy maja przypada na niedzielę, a trzeci na wtorek. Jak zatem zorganizować majówkę 2022? Gdzie warto się wybrać i co zobaczyć? Poznaj nasze pomysły na atrakcyjny weekend majowy!

1. Mazurski spływ kajakowy!

Spływ kajakowy to idealna opcja na majówkę 2022 dla wielbicieli ruchu na łonie natury. Do jednego z popularnych i najpiękniejszych szlaków należy spływ rzeką Krutynią na Mazurach. Można skorzystać ze szlaku jednodniowego lub ofert wielodniowych z bazą noclegową.

2. Chwile wyciszenia nad Bałtykiem!

Celem całkowitego relaksu blisko morza, polecamy wybrać się do niewielkiej, nadbałtyckiej miejscowości Jantar. Wyróżnia się ona wspaniałymi walorami przyrodniczymi. Mowa między innymi o szerokich plażach, bezkresnym morzu, czy też otaczających lasach sosnowych. Do tego warto dodać, że to region szczególnie zasobny w bursztyny!

3. Spacer w koronach drzew!

Wyjątkową atrakcję, z jakiej warto, skorzystać w trakcie weekendu majówkowego oferuje nasz południowy sąsiad – Słowacja. Mowa o ścieżce wybudowanej w koronach drzew Bachleda w miejscowości Zdziar. Spacer okraszają wspaniałe górskie widoki, które można obserwować ze świetnej perspektywy. W najbliższej okolicy znajdziemy jeszcze więcej atrakcji i pieszych szlaków górskich.

4. Wycieczka szlakiem piastowskim!

Dla tych, co mają, ochotę na wyjątkowo ciekawą lekcję historii polecamy wybrać się na wycieczkę szlakiem piastowskim! Czyli, odwiedzić historyczne pozostałości w Poznaniu, Gnieźnie i Biskupinie oraz ich najbliższej okolicy. To właśnie tam znajdziemy ślady początków państwa polskiego, a mowa o obiektach i zabytkach naszego dziedzictwa oraz pamiątkach eksponowanych w muzeach. Trasa wycieczki zapewnia wiele atrakcji w tym rejs statkiem po jeziorze Gopło.

5. Majówkowy pakiet SPA!

Spragnionym całkowitego odprężenia poleca się wybrać na majówkę do komfortowego hotelu, koniecznie z bogatą strefą SPA! Taki weekendowy pobyt zdecydowanie pozwoli się zrelaksować i naładować baterię. Idealną ofertę posiada Hotel SPA Akacjowy Dwór w Trzebiatowie koło Stargardu. W ramach pobytu otrzymuje się liczne możliwości relaksacyjne: Strefę Wellness (sauny i jacuzzi) salę Fitness, masaże ciała i zabiegi odżywcze, a także konsultacje kosmetyczne i wiele więcej!

Zdjęcie autorstwa Josh Hild z Pexels