Moda i uroda Redakcja poleca

Trwałe usuwanie włosów za pomocą światła pulsacyjnego

depilacja

Różni się od depilacji laserowej w tym, że pulsacyjne światło depilacji może być stosowany do każdego rodzaju skóry i usunąć każdy rodzaj włosów. Należy jednak zaznaczyć, że najlepsze rezultaty uzyskuje się w przypadku ciemnych włosów na jasnej skórze. W innych przypadkach włosy są znacznie osłabione, ale nie znikają całkowicie.

Kolejną zaletą w stosunku do depilacji laserowej i innych tradycyjnych metod jest to, że depilacja światłem pulsacyjnym jest odpowiednia dla każdego obszaru ciała. Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych systemów, jest całkowicie bezbolesny.

Depilacja światłem pulsacyjnym jest również bardzo bezpieczna. Skóra nie nagrzewa się tak bardzo jak w przypadku depilacji laserowej, więc nie ma ryzyka poparzeń. Należy również zauważyć, że obszar zastosowania jest większy, więc każda sesja jest znacznie krótsza, przy zachowaniu tych samych rezultatów.

Co należy wiedzieć przed zastosowaniem IPL?

Przed rozpoczęciem stałego leczenia IPL należy rozważyć kilka wskazówek, częściowo dla bezpieczeństwa, ale przede wszystkim po to, abyś mógł uzyskać pożądane rezultaty.

1. Lepiej z włosami.

Aby IPL zadziałał, zalecane jest, aby włosy były obecne. Masz kilka możliwości. Jeśli zazwyczaj depilujesz się woskiem lub używasz elektrycznej maszynki do golenia, przed zastosowaniem IPL należy odczekać co najmniej trzy tygodnie. Inną możliwością jest ogolenie obszaru, który ma być poddany zabiegowi, maszynką do golenia na kilka dni przed zabiegiem. Można pozostawić włosy o długości 2-3 milimetrów, choć nie muszą być one widoczne (byleby w mieszku włosowym był włos). Jeśli nie lubisz ostrzy, możesz użyć kremu do depilacji.

2. 6 do 10 sesji.

Nie ma wzoru matematycznego, który pozwoliłby obliczyć, ile sesji będzie potrzebnych. W zależności od rodzaju włosów i koloru skóry, liczba ta może być większa lub mniejsza. Zazwyczaj nie mniej niż 5 i nie więcej niż 12, chociaż niektórzy ludzie mogą potrzebować sesji “przypominających” miesiące, a nawet lata po zakończeniu leczenia.

Sprawdź:   Szałwia i jej zastosowanie w pielęgnacji

W każdym przypadku najważniejsze jest przestrzeganie okresów odpoczynku i wykonanie zalecanej liczby sesji. Wiele kobiet rezygnuje z zabiegów zbyt wcześnie, ponieważ zaczynają widzieć rezultaty po kilku pierwszych sesjach i myślą, że nie ma potrzeby wykonywania kolejnych. To jest błąd. Włosy nie rosną wszystkie naraz i konieczne jest przestrzeganie czasu wzrostu, aby móc je całkowicie usunąć.

Jakich rezultatów mogę się spodziewać po depilacji światłem pulsacyjnym?

Możesz się zastanawiać, czy jest to metoda trwała. Chociaż nie wszystkie przypadki są takie same, normalne jest, że znika co najmniej 80% włosów. Wszystko zależy od obszaru, rodzaju skóry i grubości włosów. W każdym przypadku, włosy, które mogą pojawić się po leczeniu światłem pulsacyjnym są zauważalnie delikatniejsze i jaśniejsze niż wcześniej, ze względu na stopniowe zanikanie mieszków włosowych.

Należy jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie obszary ciała są takie same. Na przykład na twarzy u kobiet, a u mężczyzn na klatce piersiowej, brzuchu lub plecach często trzeba poddawać się sesjom pielęgnacyjnym przez wiele lat, jeśli chce się trwale pozbawić ten obszar owłosienia. Na pachach, nogach i linii bikini rezultaty są jednak bardziej efektywne.

Innym ważnym czynnikiem jest wiek. Niestety, nadal nie ma skutecznej metody trwałego usuwania siwych włosów. Dzieje się tak dlatego, że brakuje w nim melaniny, czyli substancji, na którą działa światło pulsacyjne.

Czy jest to bezpieczna metoda?

Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności — tak. Mianowicie: ekspozycja na słońce jest całkowicie przeciwwskazana w okresie dwóch tygodni przed i po każdej sesji. Należy również uważać, aby nakładać światło pulsacyjne na czystą skórę. Interakcja ze śladami dezodorantu lub innych kosmetyków może powodować przebarwienia skóry. Lekkie zaczerwienienie, które powstaje w wyniku błysku, mija w ciągu kilku minut i nie jest bolesne.

Sprawdź:   Niacynamid. 6 powodów, dla których warto zacząć stosować go w pielęgnacji skóry.

Zdjęcie autorstwa Önder Örtel z Pexels

Może Ci się także spodobać

Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy
Makijaż

Eveline All in One Eyeshadow Palette – zestaw 12 cieni do powiek

  • 20 kwietnia 2020
Palety cieni do powiek Eveline All in One Eyeshadow Palette to zestawy, dzięki którym można wykonać makijaż dzienny i wieczorowy. Paletki wyróżnia doskonała pigmentacja i trwałość, dzięki czemu make up utrzymuje
Moda - greckie trendy

Asymetryczne, greckie kroje – trendy 2020

  • 2 maja 2020
W roku 2020 każda osoba znajdzie wśród trendów coś, co wyjątkowo jej się spodoba. Jak zwykle, istnieje duża wolność w interpretacji modowych zaleceń, a w dodatku duża ich różnorodność trafia
Fryzury

Najmodniejsze fryzury damskie 2020 – odświeżamy styl retro!

  • 2 maja 2020
Nawiązania do przeszłości królują nie tylko w branży odzieżowej – także i fryzury nawiązują w roku 2020 głównie do przeszłości, choć oczywiście ponadczasowa stylistyka jest przełamana szczyptą nowoczesności. Wśród najmodniejszych