Teoretycznie włoski możesz usuwać po prostu za pomocą zwykłej jednorazowej maszynki, jednak jak pewnie mogłaś się już wiele razy przekonać, nie jest to wcale najlepszy sposób.

Maszynka przycina włoski tuż przy skórze. Już na drugi dzień są one więc widoczne, a po dwóch dniach znów przeradzają się w obfite owłosienie. Jeżeli więc oczekujesz trwałych i dobrych efektów, jedynie depilacja laserowa jest w stanie ci je zapewnić. W tym momencie jest to najnowocześniejsza i najlepsza metoda na pozbycie się zbędnego owłosienia.

A na czym ona dokładnie polega?

Aby cieszyć się gładką, zadbaną i atrakcyjnie prezentującą się skórą, na pewno bezustannie walczysz z występującymi na niej włoskami. Próbujesz je usuwać różnymi metodami. Zazwyczaj korzystasz w tym celu z jednorazowych maszynek lub depilatorów, które co prawda gwarantują ci jakiś efekt, jednakże ten efekt jest mizerny, a towarzyszą mu zwykle różne skutki uboczne, takie jak powstałe podrażnienia czy zaczerwienienia bądź wrośnięte włoski. Istnieją jednak na rynku kosmetycznym takie technologie, z pomocą których raz na zawsze zapomnisz o problemie niechcianego owłosienia. Depilacja laserowa jest jedną z nich. Koniecznie musisz ją wypróbować na sobie.

Laser, którym oddziałuje się na włoski w celu ich usunięcia, doprowadza do trwałego uszkodzenia melaniny. Nie wpływa przy tym jednocześnie na pozostałe fragmenty skóry. Działa tylko na ten jej element, który rzeczywiście ma zostać usunięty. Powinnaś jednak wiedzieć, że depilacja laserowa przynosi najlepsze rezultaty w momencie, gdy jest przeprowadzana na włoskach grubych i ciemnych, najlepiej czarnych. Takie owłosienie zazwyczaj wygląda bardzo nieestetycznie, zwłaszcza na kobiecym ciele, dlatego wręcz wypadałoby się go pozbyć, co jesteś w stanie zrobić w bardzo prosty sposób.

Depilacja laserem nie powoduje większych skutków ubocznych, jednakże tuż po zabiegu możesz odczuwać delikatny dyskomfort w miejscu, z którego usuwałaś włoski. Minie on samoistnie po paru godzinach lub kilku dniach. Ten efekt uboczny jest więc przejściowy.

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels