Redakcja poleca Zdrowie

Konsekwencje cierpienia na lęk i depresję — choroby naszych czasów.

depresja

Coraz więcej osób w Polsce cierpi na stany lękowe i depresję. W dużej mierze wynika to między innymi z szalonego tempa życia, niewłaściwego korzystania z sieci społecznych i problemów w konfliktowym środowisku pracy.

Objawy lęku i depresji.

Zaburzenia te nie są trudne do rozpoznania. Jeśli czujesz, że masz problemy ze snem, jesteś zniechęcony, czujesz się odizolowany społecznie lub masz niską jakość życia, prawdopodobnie cierpisz na jedną z tych dolegliwości. W takich przypadkach ważne jest, aby oddać się w ręce specjalistów, ponieważ konsekwencje ich wystąpienia mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie.

Konsekwencje cierpienia z powodu lęku.

Lęk może być przyczyną niektórych chorób fizycznych. Przekłada się to na zmęczenie, problemy skórne, problemy z trawieniem, problemy seksualne? Zasadniczo, jeśli poziom lęku jest wysoki, organizm może zareagować, generując różne dolegliwości i choroby, które wymagają natychmiastowej uwagi. Należy pamiętać, że dolegliwości te mogą w niektórych przypadkach prowadzić do znacznie poważniejszych problemów.

Oprócz objawów fizycznych lęk powoduje także inne problemy psychologiczne. Z powodu lęku ludzie odkładają na bok podstawowe czynności związane z rozwojem osobistym, społecznym i zawodowym. Powoduje to obniżenie nastroju i może prowadzić do poważnych problemów z samooceną i depresją, których konsekwencjami zajmiemy się teraz. Problemy lękowe mogą również dotyczyć pary z powodu trudności w utrzymaniu kontaktów seksualnych.

Konsekwencje zachorowania na depresję.

Depresja jest jednym z najgorszych zaburzeń, na jakie można cierpieć ze względu na poważne konsekwencje. Z powodu depresji osoba wykazuje trudności w nawiązywaniu kontaktów społecznych oraz w rozwijaniu swoich zdolności umysłowych. Depresja prowadzi do braku kontroli nad najbardziej podstawowymi impulsami, a także do podejmowania słabych decyzji. Depresja i lęk są ze sobą nierozerwalnie związane i trudno jest zrozumieć jedno zaburzenie bez drugiego. Depresja objawia się również fizycznie, prowadząc do częstych bólów głowy, wrzodów żołądka i podwyższonego ciśnienia krwi. Prawdopodobnie najważniejszym problemem, który może wywołać depresję, są myśli samobójcze. Właśnie z tego ostatniego powodu, a zwłaszcza z tego ostatniego powodu, należy jak najszybciej położyć kres tej sytuacji.

Sprawdź:   O czym świadczą cienie pod oczami?

Jeśli występują u Ciebie którekolwiek z tych objawów lub znasz kogoś, kto na nie cierpi, ważne jest, aby pilnie poszukać pomocy. Wszystkie te problemy dotykają nie tylko osobę, która na nie cierpi, ale także jej bliskich. Na szczęście jest to problem, który można rozwiązać, korzystając z odpowiedniej pomocy profesjonalistów.

Zdjęcie autorstwa Daniel Reche z Pexels

Może Ci się także spodobać

Kobieta chora

5 sposobów na rotawirusa

  • 3 stycznia 2020
Zakażenie rotawirusami jest szczególnie uciążliwe. Silne wymioty, biegunka, ból brzucha i uczucie ogólnego rozbicia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Tak zwana grypa żołądkowa lub grypa jelitowa wyklucza z życia nawet na kilka
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Kobieta uprawiająca sport

Aminokwasy niezbędne dla mięśni

  • 4 stycznia 2020
Najbardziej znanymi aminokwasami są BCAA. Są one odpowiedzialne za regenerację masy mięśniowej oraz jej budowę. Składają się z izoleucyny, waliny i leucyny. Organizm jednak nie ma zdolności syntezowania tych substancji.
Migdały

Białko a redukcja tkanki tłuszczowej

  • 8 stycznia 2020
Białko to nie tylko budulec masy mięśniowej, ale także doskonały spalacz tłuszczu. Główne jego zadanie to działanie anaboliczne oraz antykataboliczne. Można dokonać podziału białek ze względu na prędkość, z jaką