Aby rozjaśnić swoje włosy to dysponujesz szeroką paletą możliwości: możesz zdecydować się na metody „domowe” lub wybrać jedną z kuracji rozjaśniających, opracowanych na bazie naturalnych składników.

Koniec z toksycznymi substancjami, które rozjaśniają, ale duszą Twoje włosy i wysuszają je, ponieważ jeśli kiedykolwiek używałaś tego typu zabiegów, prawdopodobnie ubolewałaś nad skutkami ubocznymi tych produktów, które spowodowały prawdziwe spustoszenie.

Chcesz rozjaśnić, rozjaśnić kolor swoich włosów, nie przechodząc przez zabiegi fryzjerskie? Chciałabyś zdecydować się na blond, ale masz jeszcze jakieś zastrzeżenia? Czy chcesz stopniowej i naturalnej zmiany, aby uniknąć zbyt radykalnej transformacji? Twój kolor jest zbyt ciemny jak na twój gust, chcesz, żeby był bardziej słoneczny? Oto kilka podpowiedzi, które bazują na naturalnych składnikach.

Rozjaśniające właściwości miodu.

Weź miód! Ma on w swoim składzie naturalny środek wybielający, który może rozjaśnić aż do 3 odcieni. Ponadto, nawilża i wzmacnia włókno. Aby skorzystać z tych korzyści, radzimy rozcieńczyć ten cenny nektar rozjaśniający odrobiną wody i kilkoma kroplami cytryny, aby uzyskać efekt świetlny. Albo dodaj 2 łyżki miodu do maski na włosy. Zostaw na 2 godziny i spłucz.

Tajemnica rumianku.

Szampony i zabiegi rozjaśniające włosy są często wypełnione rumiankiem, a te, które obiecują spektakularne rozjaśnienia chwalą zalety tej rośliny. Przygotuj napar z rumianku, tak jakbyś miał zamiar napić się herbaty, a po umyciu szamponem, rozprowadź go na włosach: to naturalny sekret babci, który został udowodniony jako wybielacz. Rezultat: Twoje włosy są rozjaśnione, z doskonałymi blond pasemkami.

Owoce cytrusowe

Sok cytrynowy rozjaśnia twój kolor. Zaimpregnuj swoje włosy lub dla uzyskania efektu zamiatania, oddziel swoje pasma od siebie. Aby wzmocnić efekt rozjaśnienia, wyjmij suszarkę lub wystaw włosy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Kwasowość cytryny nie uszkodzi włókna włosa, idź do supermarketu, aby znaleźć piękne cytryny, wyciskaj 3 z nich i wymieszaj z wodą, aby rozcieńczyć ten koncentrat. Nasza mała wskazówka dla aplikacji: wlej tę mieszankę do butelki z rozpylaczem 360 stopni, ale unikaj nasady włosów, jeśli masz wrażliwą skórę głowy. Nie masz rozpylacza? Zanurz pędzel w cytrynowej mieszaninie rozjaśniającej i nałóż ten roztwór na wybrane przez siebie miejsca, szczególnie jeśli chcesz uzyskać efekt pasemek. Poczekaj 2 godziny i obserwuj wyniki. Twoje włosy są jaśniejsze.

Zdjęcie autorstwa alleksana z Pexels