Tradycyjne i wszystkim dobrze znane metody depilacji nie są dobre dla każdego. U niektórych, zwłaszcza tych zmagających się z problemami skóry wrażliwej bądź delikatnej, doprowadzają do wystąpienia licznych skutków ubocznych, które w skrajnych przypadkach mogą nawet zagrażać zdrowiu.
Powodują podrażnienia i doprowadzają do wrastania włosków, czego efektem bywają rozwijające się stany zapalne, wymagające już specjalistycznego leczenia. Depilacja laserem stała się jednak bezpiecznym rozwiązaniem dla tych wszystkich osób, które nie mogą korzystać z tradycyjnych maszynek, plastrów z woskiem czy depilatorów. To właśnie ona już w tym momencie odmienia życie ludzi na całym świecie. Szczególnie mocno zainteresowały się nią oczywiście panie. To od nich wciąż przecież oczekuje się idealnej gładkości ciała, którą depilacja laserowa szybko gwarantuje.
Kto zatem powinien skorzystać z depilacji laserowej? Do jakich osób jest ona kierowana? Na pewno do tych, które zmagają się z problemem wrastających włosków. Te małe czarne kulki, pojawiające się na skórze zazwyczaj kilka dni po przeprowadzonej depilacji, są w rzeczywistości wrośniętymi włoskami, wokół których rozwija się stan zapalny. Pod wpływem czasu nierzadko przeradzają się w bolesne grudki i krostki. Nieleczone mogą się zaogniać i wywoływać ból oraz wyraźne uczucie dyskomfortu. Depilacja laserem nigdy nie spowoduje wrośnięcia nawet jednego włoska. Ona trwale go usunie, by on już nigdy później nie odrósł.
Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Na pewno trzeba się z nimi zapoznać jeszcze przed zapisaniem się na wizytę do gabinetu kosmetycznego. Depilacja laserowa nie może być bowiem przeprowadzana na skórze opalonej. Nie wolno jej też wykonywać u osób przyjmujących leki światłouczulające, gdyż mogą one wchodzić w negatywne interakcje z wiązką laserową. Depilacji laserem nie przeprowadza się również u kobiet w ciąży i osób chorujących na nowotwory. Przed zabiegiem lekarz na pewno porozmawia ze swoim pacjentem o tym wszystkim, by dowiedzieć się, czy wolno mu bezpiecznie poddać się zabiegowi.