Przywróć siłę swojej skórze głowy, prowadząc zdrowy tryb życia i stosując się do tych delikatnych wskazówek.

1. Aromaterapia wspomaga moją skórę głowy.

Wlej 35 kropli olejku eterycznego ylang-ylang i 30 kropli olejku eterycznego rozmarynu do butelki z kroplomierzem o pojemności 100 ml. Dodaj 20ml oleju rycynowego i 75ml oleju konopnego. Raz lub dwa razy w tygodniu nałóż kilka kropli na włosy, wmasuj w skórę głowy i pozostaw na 15 minut przed umyciem włosów.

2. Niesamowite rośliny.

Połącz skrzyp i pokrzywę, w postaci integralnej zawiesiny świeżej rośliny: 5ml (jedna miarka) każdej z nich, rano i wieczorem w niewielkiej ilości wody, jako dwumiesięczna kuracja.

3. Dieta.

Skup się na białym mięsie, rybach, skorupiakach, ekologicznych jajach, czosnku, cebuli, awokado, soczewicy, roślinach strączkowych i półpełnych zbożach. Zadbaj o zbilansowanie swoich posiłków tak, aby dostarczały odpowiedniej ilości białka, składników mineralnych (krzem, cynk, żelazo, siarka itp.), witamin (szczególnie z grupy B) oraz aminokwasów zawierających siarkę (cystyna i metionina).

Możesz suplementować się drożdżami piwowarskimi, które dostarczą Ci 8 niezbędnych aminokwasów, witamin z grupy B, żelaza, wapnia i magnezu. Przyjmować 2g/dzień przez 2 do 3 miesięcy.

4. Odpowiednie leczenie uzdrowiskowe na wypadanie włosów.

Jeśli wypadanie włosów jest związane z patologią skóry głowy (łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, liszaj płaski, itp.), leczenie uzdrowiskowe może Ci pomóc. Kąpiele ogólne i kapilarne, natryski nitkowe lub podwodne pomagają oczyścić skórę głowy, ograniczyć swędzenie i zwalczać łysienie.

5. Wskazówka dodatkowa.

Dodaj 4 krople olejku eterycznego z cedru atlaskiego do niewielkiej ilości szamponu i wmasuj go w skórę głowy przez kilka minut przed spłukaniem.

Photo by Towfiqu barbhuiya on Unsplash