Moda i uroda Redakcja poleca

Wosk do depilacji: gorący, zimny, orientalny? Plusy i minusy

depilacja

W kontakcie z ciepłym profesjonalnym woskiem depilacyjnym pory otwierają się, a włoski można łatwiej usunąć. Dzięki tej specyfice, ten rodzaj produktu nie pozostawia żadnych włosów na swojej drodze, a miejsce depilacji wydaje się idealnie gładkie i czyste.

Ciepłe woski mają więc tę zaletę, że zapewniają szybkie i bardzo skuteczne usuwanie owłosienia, a szczególnie nadają się do depilacji rąk i nóg. Z drugiej strony, ich użycie wymaga dużej delikatności, ponieważ produkty te mogą powodować poważne oparzenia, jeśli temperatura nie jest odpowiednio kontrolowana. Dlatego przed kontaktem z powierzchnią skóry należy upewnić się, że ciepło wosku nie jest zbyt wysokie. Gorące woski bez pasków są najmniej ryzykowne w tym przypadku.

Niektórzy użytkownicy skarżą się na pryszcze i rude włosy po gorącym woskowaniu, a reakcja ta wymaga użycia innego produktu, aby ukoić świeżo usunięte włosy na skórze. W każdym razie, należy unikać tych gorących wosków, jeśli cierpisz z powodu ciężkich nóg lub problemów z krążeniem krwi.

Zalety i wady zimnych wosków.

Zimne woski pozostają najlepszym rozwiązaniem dla osób z problemami zdrowotnymi związanymi z naczyniami krwionośnymi. Ponieważ nie wymagają one kroku przygotowawczego do ogrzewania, są bardziej praktyczne dla klientów w pośpiechu.Ponadto, profesjonalne woski na zimno są szczególnie polecane do usuwania długich włosków z bardziej stabilnych obszarów ciała, takich jak nogi i puch.

Oferują one jednak mniej zadowalające rezultaty w przypadku krótkich i cienkich włosów w miejscach ruchomych, takich jak pachy i okolice bikini.Zimne woski z paskami są bardziej korzystne, ponieważ spowalniają wzrost włosków po ich usunięciu. Dzięki tej odmianie wosków depilowana powierzchnia może pozostać gładka nawet przez 15 dni.

Plusy i minusy wosków orientalnych.

Orientalne woski są zarówno ciepłe jak i miękkie. Dzięki temu są one łatwiejsze w stosowaniu i zapobiegają poparzeniom. Obecność cytryny w ich składzie daje im siłę oczyszczającą, która utrzymuje efekt depilacji dłużej. Po użyciu orientalnych wosków, skórę można łatwo czyścić wilgotną ściereczką w gorącej wodzie. Jest to alternatywa szczególnie interesująca dla klientów poszukujących naturalnego profesjonalnego wosku depilacyjnego.

Sprawdź:   Depilacja laserem - na czym dokładnie polega?

Photo by The Creative Exchange on Unsplash

Może Ci się także spodobać

Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy
Makijaż

Eveline All in One Eyeshadow Palette – zestaw 12 cieni do powiek

  • 20 kwietnia 2020
Palety cieni do powiek Eveline All in One Eyeshadow Palette to zestawy, dzięki którym można wykonać makijaż dzienny i wieczorowy. Paletki wyróżnia doskonała pigmentacja i trwałość, dzięki czemu make up utrzymuje
Moda - greckie trendy

Asymetryczne, greckie kroje – trendy 2020

  • 2 maja 2020
W roku 2020 każda osoba znajdzie wśród trendów coś, co wyjątkowo jej się spodoba. Jak zwykle, istnieje duża wolność w interpretacji modowych zaleceń, a w dodatku duża ich różnorodność trafia
Fryzury

Najmodniejsze fryzury damskie 2020 – odświeżamy styl retro!

  • 2 maja 2020
Nawiązania do przeszłości królują nie tylko w branży odzieżowej – także i fryzury nawiązują w roku 2020 głównie do przeszłości, choć oczywiście ponadczasowa stylistyka jest przełamana szczyptą nowoczesności. Wśród najmodniejszych