W kontakcie z ciepłym profesjonalnym woskiem depilacyjnym pory otwierają się, a włoski można łatwiej usunąć. Dzięki tej specyfice, ten rodzaj produktu nie pozostawia żadnych włosów na swojej drodze, a miejsce depilacji wydaje się idealnie gładkie i czyste.

Ciepłe woski mają więc tę zaletę, że zapewniają szybkie i bardzo skuteczne usuwanie owłosienia, a szczególnie nadają się do depilacji rąk i nóg. Z drugiej strony, ich użycie wymaga dużej delikatności, ponieważ produkty te mogą powodować poważne oparzenia, jeśli temperatura nie jest odpowiednio kontrolowana. Dlatego przed kontaktem z powierzchnią skóry należy upewnić się, że ciepło wosku nie jest zbyt wysokie. Gorące woski bez pasków są najmniej ryzykowne w tym przypadku.

Niektórzy użytkownicy skarżą się na pryszcze i rude włosy po gorącym woskowaniu, a reakcja ta wymaga użycia innego produktu, aby ukoić świeżo usunięte włosy na skórze. W każdym razie, należy unikać tych gorących wosków, jeśli cierpisz z powodu ciężkich nóg lub problemów z krążeniem krwi.

Zalety i wady zimnych wosków.

Zimne woski pozostają najlepszym rozwiązaniem dla osób z problemami zdrowotnymi związanymi z naczyniami krwionośnymi. Ponieważ nie wymagają one kroku przygotowawczego do ogrzewania, są bardziej praktyczne dla klientów w pośpiechu.Ponadto, profesjonalne woski na zimno są szczególnie polecane do usuwania długich włosków z bardziej stabilnych obszarów ciała, takich jak nogi i puch.

Oferują one jednak mniej zadowalające rezultaty w przypadku krótkich i cienkich włosów w miejscach ruchomych, takich jak pachy i okolice bikini.Zimne woski z paskami są bardziej korzystne, ponieważ spowalniają wzrost włosków po ich usunięciu. Dzięki tej odmianie wosków depilowana powierzchnia może pozostać gładka nawet przez 15 dni.

Plusy i minusy wosków orientalnych.

Orientalne woski są zarówno ciepłe jak i miękkie. Dzięki temu są one łatwiejsze w stosowaniu i zapobiegają poparzeniom. Obecność cytryny w ich składzie daje im siłę oczyszczającą, która utrzymuje efekt depilacji dłużej. Po użyciu orientalnych wosków, skórę można łatwo czyścić wilgotną ściereczką w gorącej wodzie. Jest to alternatywa szczególnie interesująca dla klientów poszukujących naturalnego profesjonalnego wosku depilacyjnego.

Photo by The Creative Exchange on Unsplash