Zamiast chodzić do salonu na kolejne sesje, zacznij praktykować poniższe zabiegi, dzięki którym Twoja skóra pozostanie miękka jak najdłużej.

1. Używaj depilatora elektrycznego

Pierwszą rzeczą, jaką powinnaś zrobić, aby ograniczyć konieczność wizyt u kosmetyczki, jest pominięcie golenia, ponieważ włosy odrastają grubsze i szybciej. Zamiast tego wypróbuj depilator elektryczny, który jest szczególnie skuteczny nawet w przypadku najtrudniejszych do usunięcia obszarów. Rezultat uzyskany po jednej sesji jest bardzo podobny do tego, który można zobaczyć w salonie kosmetycznym. W dłuższej perspektywie będzie Cię to kosztować znacznie mniej niż seria sesji w salonie kosmetycznym.

2. Woskowanie

Jeśli nie podoba Ci się pomysł stosowania urządzenia, istnieją inne metody, które pozwolą Ci zachować miękką skórę przez długi czas. Woskowanie, na ciepło lub na zimno, jest nadal najlepsze, pod warunkiem, że masz trochę czasu i umiejętności.

3. Dobrze złuszczaj skórę

Aby jak najdłużej utrzymać włosy w stanie wolnym od włosków, niezbędne jest złuszczanie skóry. Dobre złuszczanie pozbędziesz się zanieczyszczeń i sprawi, że Twoja skóra stanie się miękka, a jednocześnie pomoże Ci zwalczyć wrastające włoski. Aby uzyskać skuteczny peeling, możesz również użyć rękawicy z włosia końskiego.

4. Pomyśl o wybielaniu

Jeżeli jesteś jasnoskórą brunetką, Twoje włosy są prawdopodobnie bardzo widoczne, nawet jeżeli są bardzo krótkie. Jak uniknąć częstych wizyt u kosmetyczki w celu pozbycia się włosów o długości zaledwie kilku milimetrów? Dzięki wybielaniu: będą one całe w kolorze blond i znacznie mniej widoczne, co pozwoli Ci odetchnąć między kolejnymi sesjami depilacji woskiem.

5. Przetestuj produkty przeciw odrostom

Istnieją produkty specjalnie opracowane w celu spowolnienia odrastania włosów, które występują w postaci pianki, olejku lub balsamu i są stosowane tuż po depilacji, lub codziennie po prysznicu. Ich działanie ukierunkowane jest na produkcję keratyny (która stanowi dużą część włosa) w celu jego redukcji, a ich właściwości nawilżające dbają o skórę. Nie są to cudowne produkty, które sprawią, że włosy przestaną wracać, ale są wystarczająco skuteczne, byś nie musiała chodzić do kosmetyczki.

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels