Dom i ogród Redakcja poleca

Trudno zabrać się za wiosenne porządki? Osiem inspirujących pomysłów.

wiosna

Wiosna zbliża się wielkimi krokami i nadszedł czas, aby zrobić gruntowne porządki. Wszystkim będzie lepiej się mieszkało i zapanuje energetyzująca atmosfera odnowy. Skorzystaj z naszych praktycznych wskazówek, by ulepszyć swoje wnętrza.

1. Super stylowa półka na książki

Nic tak nie pomoże w zaprowadzeniu porządku w salonie, jak bardzo dobrze zorganizowany regał na książki. Nie do zastąpienia są meble modułowe, które możesz dopasować idealnie do przestrzeni, którą masz do dyspozycji. Dzięki temu zdobędziesz odpowiednią przestrzeń, by poukładać książki, a dzięki pudełkom do przechowywania, na regale na książki możesz również umieścić przedmioty, które wcześniej nie miały swojego miejsca i były przekładane z kąta w kąt. Oczywiście, piękny wygląd mebla możesz osiągnąć poprzez dobranie odpowiedniej kolorystyki, zarówno książek, jak i dekoracji oraz nadanie przestrzeni temu, co naprawdę zasługuje na uwagę.

2. Całkowicie posprzątana kuchnia

Oczywiście byłoby wspaniale mieć czystą kuchnię, w której na blacie kuchennym pozostaje tylko kilka ładnych rzeczy – żadnych ładowarek do telefonów komórkowych, stosów papieru, młynków do kawy czy butelek z oliwą. Aby to osiągnąć, skorzystaj z możliwości przechowywania w szufladach. Zrób gruntowne porządki i dąż do tego, by wszystko zmieścić w szafkach lub szufladach – ułatwi to gotowanie i zapewni miejsce na wszystko, co teraz znajduje się na blatach i ogranicza twoją przestrzeń do pracy.

3. Spokojny kącik do pracy

Czyste biurko sprzyja kreatywności, więc nie zwlekaj z wprowadzeniem niezbędnych zmian. Zdobądź praktyczne foldery do przechowywania, które pomogą posortować dokumenty, dzięki czemu twoja praca będzie bardziej efektywna. Pozbądź się niepotrzebnych przedmiotów, które tylko ograniczają przestrzeń do pracy.

4. Idealna garderoba

Nie każdy ma miejsce na garderobę w domu, ale wciąż można poszukać pomysłów, które będą odpowiednie do przestrzeni, którą dysponujesz. Nawet niewielka garderoba jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż brak garderoby. Pomaga zaprowadzić porządek. Posortuj ubrania zarówno według koloru, jak i rodzaju, wykorzystaj nowoczesne systemu przechowywania, aby zaoszczędzić miejsce.

Sprawdź:   Jak przygotować rower do sezonu wiosennego

5. Czy potrzebujesz wszystkich mebli?

Utrzymanie porządku na dużej przestrzeni może wydawać się trudne, ale nie musi tak być. Może masz mebel, którego rzadko używasz lub praktycznie nigdy? Usunięcie go może ułatwić organizację pokoju. Czy jest dodatkowe krzesło dla gości, którzy i tak nigdy na nim nie siadają? Przemyśl wszystko na dużą skalę, a zmiana również będzie znacząca.

6. Uporządkowana pralnia, aby codzienne obowiązki były przyjemniejsze

Podczas wiosennych porządków dobrze jest również dać pralni trochę miłości. Zainspiruj się przykładami pralni, które znajdziesz w katalogach lub na blogach internetowych. Dzięki temu stworzysz uporządkowane, harmonijne miejsce, w którym najczęściej używane rzeczy są pod ręką. Możesz również zainwestować w zabawne rozwiązania do przechowywania.

7. Odświeżona łazienka

Wyczyść wszystkie szafki i szuflady w łazience – na przykład po mroźnej zimie zbiera się dużo starych tabletek i proszków. Sprawdź również dokładnie daty ważności produktów do pielęgnacji i makijażu. Wiele z nich nie może być przechowywanych dłużej niż przez okres 6-12 miesięcy. Na koniec zerwij piękną gałązkę kwiatową, umieść ją w wazonie z wodą i łazienka jest gotowa na wiosnę!

8. Usuń z szafy zimową odzież i obuwie.

Wielkim złodziejem przestrzeni w szafach są ubrania zimowe. Kiedy słońce zaczyna grzać, czas zdjąć je z wieszaków, odpowiednio zapakować i przenieść na strych lub do innego pomieszczenia. Wyjmij cieńsze ubrania. Posegreguj ubrania według członków rodziny, aby uzyskać dodatkową, dobrze zorganizowaną przestrzeń.

Zdjęcie autorstwa Nathan Cowley z Pexels

Może Ci się także spodobać

Cebula i czosnek

Cebula na zdrowie, czyli jakie dolegliwości leczy

  • 14 stycznia 2020
Cebula jest jednym z najłatwiej dostępnych i najzdrowszych warzyw. Jej stosowanie na różnego rodzaju infekcje skraca czas trwania choroby. Warzywo chroni przed zaparciami, oczyszcza organizm, wzmacnia serce i reguluje poziom
Ramka na zdjęcia

Co włożyć do ramek czyli oryginalne dekoracje do domu

  • 12 marca 2020
Ramki do zdjęć mogą bez przeszkód posłużyć do wykonania wielu prostych i oryginalnych dekoracji ściennych. Jakie przedmioty można w nich umieszczać? Kartki urodzinowe i pocztówki Jeżeli otrzymało się wyjątkową kartkę
Kulki

Jak stworzyć zabawkę sensoryczną?

  • 25 marca 2020
Dzieci potrzebują stymulacji zmysłów, aby prawidłowo się rozwijać. Jednym ze sposobów wspierania rozwoju mózgu u niemowląt są zabawki sensoryczne. Tego typu zabawkę bez trudu można wykonać samodzielnie w domu. Zabawka
Elektryk

Domowa instalacja elektryczna – jak korzystać z szybkozłączek?

  • 22 kwietnia 2020
Szybkozłączki to przydatny element instalacji elektrycznej, który służy do łączenia różnych przewodów. Dzięki szybkozłączkom można w kilka minut podłączyć lampę lub dokonać innej modyfikacji bądź naprawy instalacji elektrycznej we własnym