Recenzja książki “Lalki w ogniu” / Lalki w ogniu- Paulina Wilk
Indie od wielu, wielu lat, a nawet wieków, zachwycają podróżników, którzy chcąc poznać ten magiczny kraj, podróżują tysiące kilometrów, tylko po to, aby zaczerpnąć odrobiny magii Indii.
Ale Indie zachwycają nie tylko turystów i podróżników, ale także samych miejscowych, którzy niejednokrotnie zachwycali się swoim krajem, który każdego dnia ich zaskakuje, swoją kuchnią, przyrodą, tradycją i religią.
Chcąc bliżej poznać Indie, od samych korzeni, aż po dni dzisiejsze, Paulina Wilk udała się w cudowną podróż, podczas której, z minuty na minutę, coraz mocniej zakochiwała się w tym cudownym kraju, który zawsze ma coś do zaoferowania, dla tych każdego. Paulina Wilk, chcąc podzielić się swoimi doświadczeniami z podróży, stworzyła “Lalki w ogniu”- książka, która nie tylko pokazuję cudowny kraj, jakim są Indie, ale także wiele kontrastów, które w nim panują.
Paulina Wilk skutecznie wykorzystuje swoje zdolności reporterskie, i podczas podróży po Bombaju, Kalkucie i Dali, i również po zapierających dech w piersiach Himalajach, stworzyła książkę, która nie tylko zachwyca cudownością Indii, ale przede wszystkim daje do myślenia, i zmienienia perspektywy o tym kraju. Chodząc po wielkich metropoliach, przed miejskich uliczkach, miejskich chatach, i wyspach, na której ludzie mieszkają wraz z dzikimi zwierzętami, z bliska zobaczyła sprawy przyziemne i boskie, tradycję, kulturę, i nowoczesność, które przeplata się z konserwatyzmem i zasadami, które nadal rządzą Indiami.
Życie Hindusów, aż od pierwszego dnia narodzin, aż po ostatni dzień na ziemi, jest skrupulatnie rozpisany, do których muszą się dostosować. W Indiach nie istnieją wielkie miłości, ale są zapisane w gwiazdach, a szczęście jednostki, zastąpiło zaspokojenie potrzeb kastry i rodziny. Bycie kobietą w Indiach, ma swoje konsekwencje, i często są to konsekwencje brutalne, a nawet mordercze. Dom można zbudować z kilku garnków, a ludzie żyją przyziemnie, ale coraz szybciej.
Życie w Indiach jest upatrzone codziennymi modlitwami, życiem na ulicy, i próbami przetrwania z dnia na dzień.
Paulina Wilk w swojej książce “Lalki w ogniu” przedstawiła świat, który nie tylko wciąga, ale też pożera swoim konserwatyzmem i nienawiścią.
Paulina Wilk- interesuję się Azją do tego stopnia, że od blisko 20 lat, systematycznie powraca do Indii, a jej książka “Lalki w ogniu” jest jej debiutancką książką, która zyskała miano bestsellera.
Zdjęcie autorstwa Skitterphoto z Pexels