Kultura Redakcja poleca

Recenzja książki “Lalki w ogniu”

lalki

Recenzja książki “Lalki w ogniu” / Lalki w ogniu- Paulina Wilk

  Indie od wielu, wielu lat, a nawet wieków, zachwycają podróżników, którzy chcąc poznać ten magiczny kraj, podróżują tysiące kilometrów, tylko po to, aby zaczerpnąć odrobiny magii Indii. 

  Ale Indie zachwycają nie tylko turystów i podróżników, ale także samych miejscowych, którzy niejednokrotnie zachwycali się swoim krajem, który każdego dnia ich zaskakuje, swoją kuchnią, przyrodą, tradycją i religią.

Chcąc bliżej poznać Indie, od samych korzeni, aż po dni dzisiejsze, Paulina Wilk udała się w cudowną podróż, podczas której, z minuty na minutę, coraz mocniej zakochiwała się w tym cudownym kraju, który zawsze ma coś do zaoferowania, dla tych każdego. Paulina Wilk, chcąc podzielić się swoimi doświadczeniami z podróży, stworzyła “Lalki w ogniu”- książka, która nie tylko pokazuję cudowny kraj, jakim są Indie, ale także wiele kontrastów, które w nim panują.  

Paulina Wilk skutecznie wykorzystuje swoje zdolności reporterskie, i podczas podróży po Bombaju, Kalkucie i Dali, i również po zapierających dech w piersiach Himalajach, stworzyła książkę, która nie tylko zachwyca cudownością Indii, ale przede wszystkim daje do myślenia, i zmienienia perspektywy o tym kraju. Chodząc po wielkich metropoliach, przed miejskich uliczkach, miejskich chatach, i wyspach, na której ludzie mieszkają wraz z dzikimi zwierzętami, z bliska zobaczyła sprawy przyziemne i boskie, tradycję, kulturę, i nowoczesność, które przeplata się z konserwatyzmem i zasadami, które nadal rządzą Indiami.

Życie Hindusów, aż od pierwszego dnia narodzin, aż po ostatni dzień na ziemi, jest skrupulatnie rozpisany, do których muszą się dostosować. W Indiach nie istnieją wielkie miłości, ale są zapisane w gwiazdach, a szczęście jednostki, zastąpiło zaspokojenie potrzeb kastry i rodziny. Bycie kobietą w Indiach, ma swoje konsekwencje, i często są to konsekwencje brutalne, a nawet mordercze. Dom można zbudować z kilku garnków, a ludzie żyją przyziemnie, ale coraz szybciej. 

Sprawdź:   Recenzja książki “Cała szkoła mówi o mnie”- Michelle Quach

Życie w Indiach jest upatrzone codziennymi modlitwami, życiem na ulicy, i próbami przetrwania z dnia na dzień. 

Paulina Wilk w swojej książce “Lalki w ogniu” przedstawiła świat, który nie tylko wciąga, ale też pożera swoim konserwatyzmem i nienawiścią. 

Paulina Wilk- interesuję się Azją do tego stopnia, że od blisko 20 lat, systematycznie powraca do Indii, a jej książka “Lalki w ogniu” jest jej debiutancką książką, która zyskała miano bestsellera. 

Zdjęcie autorstwa Skitterphoto z Pexels

Może Ci się także spodobać

Kobieta słuchająca muzyki

Trendy muzyczne 2020 – czego słuchać i z czym się zapoznać?

  • 11 maja 2020
Każdy rok obfituje w nowe odkrycia muzyczne i w kolejne odsłony twórczości znanych już i cenionych muzyków. Rok 2020 jest pod tym względem wyjątkowy, ponieważ wiele tras muzycznych zostało odwołanych,
Komputer

Jak zrobić screena? Na smartfonie, tablecie, komputerze – instrukcja

  • 13 maja 2020
Screen zwany inaczej zrzutem ekranu lub screenshotem to nic innego jak obraz tego, co aktualnie wyświetlane jest na ekranie. Odpowiednia kombinacja klawiszy pozwala go zapisać na dysku w postaci pliku
Huśtawka

Jak zrobić huśtawkę ogrodową z palet?

  • 13 maja 2020
Meble z palet cieszą się ogromną popularnością, jednak z palet można wykonać nie tylko stolik ogrodowy oraz kanapę, ale i estetyczną huśtawkę. Jak ją zrobić? Krok pierwszy: przygotowanie palet Aby
Komputer

ZOOM – jak zainstalować i jak korzystać z aplikacji?

  • 14 maja 2020
Zoom to bardzo prosta aplikacja do wideokonferencji, która zyskała ogromną popularność wraz z rozpoczęciem się pandemii Covid-19. Okazała się bowiem doskonałym programem do kontaktów między uczniami, studentami i pracownikami, którzy