Redakcja poleca Technologia

Marvel Studios – chronologia oglądania filmów

marvel

Fani uniwersum Marvela z pewnością z łatwością poruszają się po tym fascynującym świecie, który podbił serca milionów ludzi. Co jednak, gdyby chciał tutaj odnaleźć się nowy widz? Poniższy artykuł pozwoli zachować chronologię wydarzeń oraz cieszyć się długimi godzinami wspaniałych seansów!

Marvel Studios

Przez długie lata filmy w uniwersum Marvella wychodziły niemal z roku na rok, a fani nie mieli chwili oddechu. W efekcie całość rozrosła się do rozmiarów, które często przyprawiają o zawrót głowy. Poniżej znajduje się zestawienie filmów z zachowaniem chronologii wydarzeń ze świata Marvela wraz z krótkim opisem fabuły.

Kapitan Ameryka: Pierwsze Starcie (2011)

Steve Rogers pragnie walczyć w wojnie o swój kraj, ale jest zbyt słaby, aby zostać zakwalifikowanym do wojska. W efekcie zgadza się wziąć udział w eksperymentach, które mają uczynić z niego superżołnierza, a jego zadaniem będzie walka z tajemniczą organizacją.

Kapitan Marvel (2019)

Pod koniec XX wieku Carol Danvers została porwana przez obcą rasę: Kree. Kiedy wróciła na Ziemię odkryła, że posiada ogromną moc, a jej dotychczasowe życie zasnute było mgłą zapomnienia. Teraz odzyskała wspomnienia i stała się jedną z najpotężniejszych istot we Wszechświecie.

Iron Man (2008)

Ekscentryczny miliarder zajmuje się produkcją nowoczesnej broni wojskowej. Podczas jednej z prezentacji zostaje porwany przez organizację terrorystyczną, próbującą zmusić go do podjęcia pracy nad konstrukcją broni. Na miejscu Tony Stark tworzy pancerz bojowy i jako Iron Man walczy o swoje życie.

Incredible Hulk (2008)

Rząd pragnie wykorzystać moc niezwyciężonej bestii nazywanej Hulkiem. Problem w tym, że potworem jest szanowany naukowiec, Bruce Banner, który w efekcie nieudanego eksperymentu został napromieniowany i teraz przemienia się w zielonego olbrzyma pod wpływem nadmiernego stresu.

Iron Man 2 (2010)

Rząd USA odkrył tożsamość Iron Mana i próbuje ograniczyć jego wpływy. W tym samym czasie Ivan Vanko szuka zemsty na rodzinie Starków za krzywdy, których doznał w przeszłości jego ojciec.

Thor (2011)

Odyn pozbawił swojego syna wszystkich mocy oraz legendarnego młota – Mjollnira. Na domiar złego Thor został zesłany na Ziemię, gdzie musi nauczyć się życia śmiertelników, a jego złowrogi brat chętnie wykorzysta okazję do zniszczenia bezbronnego Boga Piorunów.

Avengers (2012)

Iron Man, Thor, Czarna Wdowa, Kapitan Ameryka, Hulk oraz Hawkeye muszą uratować Ziemię przed inwazją kosmitów sprowadzonych przez Lokiego.

Iron Man 3 (2013)

Tony Stark stracił niemal wszystko. Nie pozostało mu nic poza zemstą, której pragnie dokonać na tajemniczym Mandarynie.

Sprawdź:   Quiz Marvel

Thor: Mroczny Świat (2013)

Malekith wraz z armią Mrocznych Elfów planują zniszczenie wszystkich istniejących światów. Thor musi zaprowadzić porządek w Dziewięciu Królestwach i powstrzymać rebelię.

Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz (2014)

Hydra ponownie przeprowadza eksperymenty zagrażające światu. Steve Rogers wraz z Czarną Wdową muszą zakończyć działalność organizacji i ocalić Ziemię przed zagładą.

Strażnicy Galaktyki Vol. 1 (2014)

Peter Quill ukradł Kamień Nieskończoności i tym samym stał się celem potężnego Ronana. Mężczyzna musi teraz wraz z innymi wyrzutkami społecznymi walczyć o przetrwanie. W tym celu zakładają grupę Strażnicy Galaktyki.

Strażnicy Galaktyki Vol. 2 (2017)

Peter Quill odkrywa szokującą prawdę o swoim ojcu, a także poznaje czekającą go przyszłość. Strażnicy Galaktyki muszą zrobić wszystko, aby nie ziścił się najgorszy scenariusz.

Avengers: Czas Ultrona (2015)

Ultron jest sztuczną inteligencją zaprogramowaną przez Tony’ego Starka i Bruce’a Bannera. Problem w tym, że eksperyment wymknął się spod kontroli i zagraża światu. Avengersi muszą ponownie połączyć siły i ocalić Ziemię wraz z jej mieszkańcami.

Ant-Man (2016)

Scott Lang wszedł w posiadanie kombinezonu pozwalającemu na zmianę rozmiaru. Teraz planuje wykonać skok rabunkowy. Od powodzenia misji zależeć będą losy świata.

Doktor Strange (2016)

Neurochirurg w wyniku wypadku traci możliwość wykonywania swojego zawodu. W akcie desperacji wyrusza do Nepalu szukając mitycznych sposobów na uzdrowienie. Nie wie jeszcze, że wyprawa da mu znacznie więcej niż mógłby przypuszczać.

Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów (2016)

Światowe rządy mają dość samowoli superbohaterów i pragną mieć nad nimi kontrolę. Powoduje to rozłam w grupie Avengersów, gdzie część przystaje na warunki, a niektórzy buntują się przeciwko nowej idei. Zamieszanie próbuje wykorzystać baron Zemo planujący pomszczenie rodaków z Sokowii.

Czarna Wdowa (2021)

Natasha Romanoff próbuje zjednoczyć swoją rodzinę, aby stanąć naprzeciwko tajemniczej organizacji, która uczyniła ją jedną z legendarnych Wdów.

Czarna Pantera (2018)

T’challa obejmuje tron Wakandy i zostaje mianowany tytułem Czarnej Pantery. Teraz musi obronić swój kraj oraz ludzi przed dawnym wrogiem.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Peter Parker próbuje powrócić do normalnego życia po swoich przygodach z Avengersami. Tony Stark próbuje mu w tym pomóc, ale Vulture krzyżuje ich plany.

Thor: Ragnarok (2017)

Loki podszywa się pod swojego ojca, Odyna. Dzięki temu Bóg Kłamstwa przejął władzę w Asgardzie. Thor odkrywa spisek i próbuje obalić swojego brata. W tym samym czasie ich siostra zsyła na Asgard Ragnarok – nordycką apokalipsę.

Sprawdź:   [Quiz] Sprawdź czy jesteś prawdziwą fanką Marvela

Avengers: Wojna Bez Granic (2018)

Thanos dopiął swego i zebrał wszystkie Kamienie Nieskończoności. Teraz pragnie stworzyć własną wizję świata idealnego, w której wymaże połowę życia w całym Wszechświecie.

Ant-Man i Osa (2018)

Scott Lang i Hope van Dyne próbują odkryć prawdę o doktorze Hanku Pymie. Ich misji nie ułatwia fakt, że Ant-Man musi pogodzić życie superbohatera i ojca.

Avengers: Endgame (2019)

Avengersi nie są w stanie naprawić rzeczywistości. Sytuację zmienia Tony Stark. Rozwiązanie pozwoli ponownie stoczyć bitwę z Thanosem, ale cena tego wyboru będzie wysoka.

Spider-Man: Daleko od Domu (2019)

Peter Parker próbuje odnaleźć spokój i miejsce w nowym świecie. Nie mogąc pogodzić się ze stratą wyrusza na szkolną wycieczkę do Europy. To będzie dopiero początek jego problemów.

Shang-Chi i Legenda Dziesięciu Pierścieni (2021)

Tajemnicza organizacja Dziesięć Pierścieni zaplata misterną sieć kłamstw i intryg, w którą wciągnięty zostaje Shang-Chi. Mężczyzna musi teraz zmierzyć się ze swoją przeszłością i odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Eternals (2021)

Tytułowa rasa zamieszkiwała Ziemię na długo przed ludźmi. To właśnie oni ukształtowali historię planety. Teraz muszą wyjść z ukrycia i stanąć w obronie ludzkości.

Spider-Man: Bez Drogi Do Domu (2021)

Dla nikogo nie jest już tajemnicą, że Peter Parker jest Spider-Manem. Chłopakowi bardzo to nie pasuje i zrobi wszystko, aby odmienić przeszłość. W tym celu udaje się do Doktora Strange’a, ale sytuacja szybko zaczyna się komplikować.

Gdzie można oglądać filmy z uniwersum Marvela?

Tytułów warto wypatrywać na popularnych serwisach streamingowych, chociaż znikają one równie często, jak się pojawiają. Netflix umożliwia obejrzenie części filmów produkcji MCU. Całe uniwersum znajdowało się również w serwisie HBO GO, chociaż teraz zostało kilka tytułów.

Drugim, choć bardziej ryzykownym krokiem jest oglądanie wszystkich filmów produkowanych przez MCU na kanale Disney+. Problem jedynie w tym, że platforma nie jest dostępna w Polsce, co wymaga używania VPN w celu obejścia ograniczeń regionalnych. Niestety takie postępowanie może nieść ze sobą przykre konsekwencje. Znacznie bezpieczniejszą metodą jest wyczekiwanie na produkcje pojawiające się na Netflixie, HBO GO czy Amazon Prime.

Zdjęcie autorstwa Erik Mclean z Pexels

Może Ci się także spodobać

Tablet Samsung

Czekamy na kolejny świetny tablet Samsung!

  • 22 stycznia 2020
Samsung zapowiedział, że już wkrótce zaprezentuje najnowszy tablet, który – tak jak jego poprzednik – ma zachwycić użytkowników. Miłośnicy nowych technologii, dziennikarze, a także inni producenci urządzeń mobilnych czekają na
Motorola

Nowe smartfony od Motoroli: motorola edge+ i motorola edge

  • 22 kwietnia 2020
Szukasz zaawansowanych technologii łączących wszystkie najistotniejsze kategorie w jednym urządzeniu? Co powiesz na szybką łączność 5G, dynamiczny wyświetlacz prezentujący realistyczny obraz, niezrównane funkcje fotograficzne, zupełnie bezprecedensowy dźwięk i najpojemniejszą baterię
Polaroid

Polaroid powraca!

  • 24 kwietnia 2020
W dobie cyfrowych aparatów i smartfonowych selfie niewiele osób spodziewało się, że na rynku pojawi się nowy Polaroid. Wydawało się, że era analogowych aparatów miała już swój kres, jednak Polaroid
Serwer

Fog computing – mgła obliczeniowa dla miast

  • 1 maja 2020
W 2017 roku przetwarzanie danych w fog computing, czyli tak zwanej mgle obliczeniowej, zaczęło zwiększać efektywność systemów chmurowych. Przeniesienie niektórych obciążeń w mgle na urządzenia końcowe na brzegu sieci przyniosło