Cienka, kręcona, pełna objętości, kędzierzawa — zastanawiasz się nad obcięciem grzywki i nie wiesz, którą wybrać? Przeanalizujemy, która fryzura najlepiej pasuje do Twojego typu włosów i sprawi, że będzie ona strzałem w dziesiątkę.

Niewiele fryzur jest w stanie tak odmienić Twój wygląd jak dobra grzywka. Dodają twarzy młodzieńczego wyglądu i są zawsze na czasie. Ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, jeśli chodzi o ich przycinanie i nie żałować tego. Dobrze wystylizowane (i utrzymane) są wyjątkowym narzędziem, jeśli chodzi o odmładzanie twarzy i mogą być dostosowane do każdego typu rysów. Jednak oprócz tego, że fryzjer musi sobie wyobrazić, jaki typ grzywki najlepiej pasuje do danej twarzy, musi również wziąć pod uwagę rodzaj włosów. Ponieważ postępowanie wbrew naturze może stać się codzienną „męką”, jeśli chodzi o jej stylizację i kontrolę. Osoby, które żałują obcięcia grzywki, to te, które nie wzięły tych kwestii pod uwagę lub nie posłuchały rad fryzjera i dały się ponieść chwilowym trendom.

CO MAM ZROBIĆ, JEŚLI MAM CIENKIE WŁOSY?

Kluczem do ruchu i objętości włosów jest ich lekkie zaczesanie do tyłu, średniej długości, nad brwiami. Jeśli dodatkowo jest ona lekko wystylizowana na jedną stronę, tym lepiej. Fryzura pixie bardzo dobrze wykorzystuje ten typ grzywki.

GRZYWKA NA GRUBYCH WŁOSACH.

Jeżeli masz gęste włosy unikaj krótszych grzywek, a jeżeli wolisz otwarte, postaw na długie grzywki w stylu firanki. Ten typ włosów może być również noszony na długich i grubych włosach, jeżeli są one proste. W połączeniu z prostymi bobami wyglądają świetnie, a przy tym świetnie komponują się z fryzurą”.

DO WŁOSÓW PUSZĄCYCH SIĘ?

Grzywka nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz na myśli styl elegancki, ale na ratunek przychodzą Ci fryzury typu shaggy. Jeżeli zdecydujesz się na grzywkę nad brwiami i nierówne warstwy, wystarczy, że lekko nateksturujesz ją palcami, aby nadać jej pożądany wygląd.

WŁOSY PEŁNE OBJĘTOŚCI.

Grzywy o dużej objętości mogą sobie pozwolić na niemal każdą grzywkę. Najlepsze są te długie, lejące się, zaczesane na bok. Jeżeli wolisz włosy średniej długości, możesz spróbować grzywki zaczesanej do wewnątrz. Ale uwaga, aby nie wyglądała ona na „nieszczęśliwą”, musi być lekko zaczesana do tyłu i komponować się z resztą włosów. Jeżeli masz krótkie włosy, utrzymaj je krótko, a będziesz na czasie, ponieważ grzywka będzie gwiazdą pokazu.

FALE ŁAGODNE.

Im dłuższa grzywka, tym lepiej. W tym przypadku może wyjść poza brwi i otworzyć się na bok w naturalny sposób. Styl francuski jest dobrą opcją, ale bardzo dobrze wygląda również fryzura Wob (lekko kręcony bob).

BARDZO KRĘCONE WŁOSY.

Kręcone grzywki są teraz w modzie, więc masz szczęście. Tak długo, jak jest ona ulizana do tyłu i pozostawia boki dłuższe, aby idealnie komponować się ze średnio kręconym, lekko postrzępionym bobem o długości do obojczyków. Shaggy wymaga kręconej, sprężystej grzywki.

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels