Czy czujesz, że zimą głód staje się silniejszy? Nie jesteś sam. Gdy temperatura powietrza spada, organizm zaczyna zamarzać. Z tego powodu mamy ochotę na pokarmy bogate w węglowodany, które pomagają nam się rozgrzać i czuć się bardziej komfortowo. Ponadto ludzie zwykle stają się mniej aktywni w miesiącach zimowych. Dni stają się coraz krótsze, a pogoda coraz gorsza, co nie sprzyja długiemu przebywaniu na świeżym powietrzu.

Dietetycy podają jeszcze jeden powód, dla którego zimą możesz odczuwać zwiększony apetyt i nie jest to jeden z powodów wymienionych powyżej. W rzeczywistości uczucie głodu zimą może wynikać z tego, że nie pijesz wystarczającej ilości wody.

Rzeczywistości zimą słabnie pragnienie. Wszyscy mamy tendencję do mylenia uczuć pragnienia i głodu. Więc działaj mądrze. Zwracajcie większą uwagę na wodę niż na jedzenie.

Ponadto musisz być aktywny fizycznie i skupić się na jedzeniu bardziej pożywnych i zdrowych pokarmów, które spełniają Twoje zimowe potrzeby żywieniowe i pomagają kontrolować apetyt.

Oto kilka dodatkowych rad, które pomogą Ci kontrolować apetyt w zimę:

Wybierz obfite i zdrowe przekąski. Wybieraj przekąski bogate w białko i błonnik. Są to składniki odżywcze, które dają trwałe uczucie sytości. Wybierz orzechy i nasiona, masło orzechowe, jogurt, jajka – przykłady przekąsek, które mogą dostarczyć Ci białka i błonnika.

Uprawiaj sport w domu. Jeśli trenujesz w domu, nie będziesz w stanie znaleźć wymówki, aby naruszyć reżim treningowy. W Internecie dostępnych jest wiele samouczków wideo z ćwiczeniami o dowolnej złożoności, które nie wymagają specjalnego sprzętu.

Znajdź niskokaloryczne opcje „wygodnego” jedzenia. Może to być pizza kalafiorowa, niskotłuszczowy ser lub zupa jarzynowa, zawsze możesz wykazać się kreatywnością i ugotować niskokaloryczne wersje swoich ulubionych „wygodnych” produktów.

Za każdym razem, gdy wychodzisz z domu, wykonaj 5000 kroków. To świetny sposób na zwiększenie zarówno dziennej liczby kroków, jak i poziomu aktywności fizycznej. Postaraj się również przejść co najmniej 5000 kroków, idąc po swój ulubiony deser. Pomoże Ci to spalić kilka kalorii, aby czekolada lub ciasto nie wpłynęły na Twoją talię.

Zdjęcie autorstwa Photo Grapher z Pexels