Zdrowie

Dlaczego zimą czujemy się bardziej głodni i jak temu zaradzić

Jedzenie

Czy czujesz, że zimą głód staje się silniejszy? Nie jesteś sam. Gdy temperatura powietrza spada, organizm zaczyna zamarzać. Z tego powodu mamy ochotę na pokarmy bogate w węglowodany, które pomagają nam się rozgrzać i czuć się bardziej komfortowo. Ponadto ludzie zwykle stają się mniej aktywni w miesiącach zimowych. Dni stają się coraz krótsze, a pogoda coraz gorsza, co nie sprzyja długiemu przebywaniu na świeżym powietrzu.

Dietetycy podają jeszcze jeden powód, dla którego zimą możesz odczuwać zwiększony apetyt i nie jest to jeden z powodów wymienionych powyżej. W rzeczywistości uczucie głodu zimą może wynikać z tego, że nie pijesz wystarczającej ilości wody.

Rzeczywistości zimą słabnie pragnienie. Wszyscy mamy tendencję do mylenia uczuć pragnienia i głodu. Więc działaj mądrze. Zwracajcie większą uwagę na wodę niż na jedzenie.

Ponadto musisz być aktywny fizycznie i skupić się na jedzeniu bardziej pożywnych i zdrowych pokarmów, które spełniają Twoje zimowe potrzeby żywieniowe i pomagają kontrolować apetyt.

Oto kilka dodatkowych rad, które pomogą Ci kontrolować apetyt w zimę:

Wybierz obfite i zdrowe przekąski. Wybieraj przekąski bogate w białko i błonnik. Są to składniki odżywcze, które dają trwałe uczucie sytości. Wybierz orzechy i nasiona, masło orzechowe, jogurt, jajka – przykłady przekąsek, które mogą dostarczyć Ci białka i błonnika.

Uprawiaj sport w domu. Jeśli trenujesz w domu, nie będziesz w stanie znaleźć wymówki, aby naruszyć reżim treningowy. W Internecie dostępnych jest wiele samouczków wideo z ćwiczeniami o dowolnej złożoności, które nie wymagają specjalnego sprzętu.

Znajdź niskokaloryczne opcje „wygodnego” jedzenia. Może to być pizza kalafiorowa, niskotłuszczowy ser lub zupa jarzynowa, zawsze możesz wykazać się kreatywnością i ugotować niskokaloryczne wersje swoich ulubionych „wygodnych” produktów.

Za każdym razem, gdy wychodzisz z domu, wykonaj 5000 kroków. To świetny sposób na zwiększenie zarówno dziennej liczby kroków, jak i poziomu aktywności fizycznej. Postaraj się również przejść co najmniej 5000 kroków, idąc po swój ulubiony deser. Pomoże Ci to spalić kilka kalorii, aby czekolada lub ciasto nie wpłynęły na Twoją talię.

Sprawdź:   7 sposobów na rozsądne oszczędzanie na jedzeniu

Zdjęcie autorstwa Photo Grapher z Pexels

Może Ci się także spodobać

Kobieta chora

5 sposobów na rotawirusa

  • 3 stycznia 2020
Zakażenie rotawirusami jest szczególnie uciążliwe. Silne wymioty, biegunka, ból brzucha i uczucie ogólnego rozbicia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Tak zwana grypa żołądkowa lub grypa jelitowa wyklucza z życia nawet na kilka
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Kobieta uprawiająca sport

Aminokwasy niezbędne dla mięśni

  • 4 stycznia 2020
Najbardziej znanymi aminokwasami są BCAA. Są one odpowiedzialne za regenerację masy mięśniowej oraz jej budowę. Składają się z izoleucyny, waliny i leucyny. Organizm jednak nie ma zdolności syntezowania tych substancji.
Migdały

Białko a redukcja tkanki tłuszczowej

  • 8 stycznia 2020
Białko to nie tylko budulec masy mięśniowej, ale także doskonały spalacz tłuszczu. Główne jego zadanie to działanie anaboliczne oraz antykataboliczne. Można dokonać podziału białek ze względu na prędkość, z jaką