Kiedy próbujemy usunąć przebarwienia lub zwalczyć cellulit, musimy pójść dalej i skorzystać z optymalnych rezultatów zabiegu upiększającego na twarz. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z 10 sprawdzonymi zabiegami.

1. Okład z wodorostów.

Algi są bogate w pierwiastki śladowe, które oczyszczają i nawilżają skórę oraz pomagają w leczeniu cellulitu.

2. Talasoterapia.

Zabieg ten ma wiele korzyści zdrowotnych dla skóry i zwalcza łuszczycę i zapalenie skóry.

3. Terapia błotna.

Błoto, pochodzące z morza, zawiera również pierwiastki śladowe, takie jak cynk, magnez czy miedź, które regenerują komórki i reaktywują kolagen w skórze.

4. Sole morskie.

Nie wszystkie zabiegi opierają się na błocie i mule, sole morskie mogą być również wykorzystywane do oczyszczania skóry i jej odnowy, dzięki czemu staje się ona jaśniejsza.

5. Czekoladowa terapia.

Czekolada jest znana ze swojej zdolności do poprawiania nastroju i poziomu energii, ale ma również udowodnione właściwości, które pomagają detoksykować, nawilżać i ujędrniać skórę.

6. Wody siarkowe.

Ten rodzaj wody znajduje się w uzdrowiskach i jest stosowany do zwalczania niektórych problemów skórnych. Mają one działanie lecznicze i przeciwzapalne, a także odblokowujące skórę twarzy.

7. Kąpiele mleczne.

Dobroczynny wpływ mleka na skórę jest powszechnie znany, ponieważ nie tylko nawilża i zmiękcza skórę, ale także ją regeneruje. W rzeczywistości, kwas mlekowy jest powszechnie stosowany.

8. Terapia oliwą.

Czy znasz właściwości oliwy z oliwek? Jest idealny dla niedożywionej skóry, ponieważ zawiera witaminy A, D i E. Ponieważ ma również działanie ujędrniające, jest idealny na wieczory po pobycie na basenie lub plaży.

9. Terapia winem.

Winogrona znane są ze swoich właściwości antyoksydacyjnych i stały się gwiazdą wielu spa i produktów kosmetycznych. Mówi się, że kąpiel w winie pomaga zapobiegać wiotczeniu skóry.

10. Terapia owocowa.

Jest to zabieg owocowy, który polega na pokryciu skóry skórkami owocowymi. Z tego powodu istnieje terapia owocami wiśni, truskawek, a nawet papai, która usuwa martwe komórki skóry.

Na koniec należy zaznaczyć, że aby uzyskać zdrową skórę musimy nie tylko stosować krem nawilżający, ale również wykonać jeden z zabiegów zdefiniowanych powyżej. Dzięki zabiegom upiększającym na twarz uzyskuje się trwałe i głębokie efekty. 

Zdjęcie autorstwa Daniel Xavier z Pexels