Kuchnia Redakcja poleca

5 klasycznych dań Polskich

dania

Wiele osób o tym nie wie, ale my jako Polacy też mamy swoje klasyczne dobre dania, które bardzo rzadko są gotowane w Polskich domach. Często jednak one występują na wigilii, ale i nie zawsze. Jednak posiadamy je i są one bardzo dobre. Nie znasz ich? To warto je poznać, zanim minie cały czas.

1. Babka ziemniaczana koćmok.

Jest to jedno z polskich dań, które zanika w Polskich domach. Wiele osób nawet nie wie, że istnieje coś takiego jak babka ziemniaczana koćmok. Dlatego, też, że przestała być ona przekazywana z pokolenia na pokolenie.

2. Barszcz czerwony bez takowego to zakwasu.

Bardzo często Barszcz czerwony pojawia się na wigilijnym stole. Jednak smak, jaki znamy, dziś nie jest, to taki sam smak jak kiedyś. Wiele osób podczas wojen i nawet i wcześniej robiło barszcz czerwony bez zakwasu. Owszem coraz rzadziej on występuje, jednak parę tysięcy osób go uwielbia, warto, spróbować.

3. Tradycyjna takowa to kaczka z jabłkami.

Wiele osób nie wie, ale jednak takowe to danie należy do Polskich dań klasycznych. Często jednak w domu polskim się nie pojawia już. Jednak możemy dostać jeszcze takowe danie w Polskich restauracjach cieszących się dobrą renomom.

4. Grochówka.

Grochówka kojarzy nam się z wojskiem. Nic z tym nie jest dziwnego, dlatego że od ostatnich wielu lat grochówka najczęściej pojawia się tylko w wojsku. Wiele domów i restauracji odeszło już od takowego dania klasycznego polskiego.

5. Kotlet schabowy.

Nie jest to centralnie nasze danie jak kotlet schabowy i ziemniaczki, ale przyjęło się to do naszych dań klasycznych. Występuje takowe to danie bardzo często w Polskich domach, jak i w restauracjach z niską, a także z tą wysoką oceną.

Zdjęcie autorstwa Nerfee Mirandilla z Pexels

Sprawdź:   Poznajmy regionalne produkty i potrawy Sycylii

Może Ci się także spodobać

Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Cebula i czosnek

Cebula na zdrowie, czyli jakie dolegliwości leczy

  • 14 stycznia 2020
Cebula jest jednym z najłatwiej dostępnych i najzdrowszych warzyw. Jej stosowanie na różnego rodzaju infekcje skraca czas trwania choroby. Warzywo chroni przed zaparciami, oczyszcza organizm, wzmacnia serce i reguluje poziom
Depresja i spadek nastroju

Co jeść, aby uchronić się przed spadkami nastroju?

  • 15 stycznia 2020
Wiosenne spadki nastroju są związane głównie z mniejszą ilością światła słonecznego w ciągu dnia oraz niedoborami różnych składników w diecie. Uzupełnienie posiłków w witaminy i minerały pomaga przetrwać trudny okres
Warzywa

Dieta Andersona to dieta niełączenia białek i węglowodanów

  • 29 stycznia 2020
Mianem diety Andersona określa się program żywieniowy, którego głównym założeniem jest niełączenie białek i węglowodanów. Stosowanie się do zasad diety pozwala zrzucić nawet 2 kg w ciągu 2 tygodni. Szybsze