Wiele osób o tym nie wie, ale my jako Polacy też mamy swoje klasyczne dobre dania, które bardzo rzadko są gotowane w Polskich domach. Często jednak one występują na wigilii, ale i nie zawsze. Jednak posiadamy je i są one bardzo dobre. Nie znasz ich? To warto je poznać, zanim minie cały czas.

1. Babka ziemniaczana koćmok.

Jest to jedno z polskich dań, które zanika w Polskich domach. Wiele osób nawet nie wie, że istnieje coś takiego jak babka ziemniaczana koćmok. Dlatego, też, że przestała być ona przekazywana z pokolenia na pokolenie.

2. Barszcz czerwony bez takowego to zakwasu.

Bardzo często Barszcz czerwony pojawia się na wigilijnym stole. Jednak smak, jaki znamy, dziś nie jest, to taki sam smak jak kiedyś. Wiele osób podczas wojen i nawet i wcześniej robiło barszcz czerwony bez zakwasu. Owszem coraz rzadziej on występuje, jednak parę tysięcy osób go uwielbia, warto, spróbować.

3. Tradycyjna takowa to kaczka z jabłkami.

Wiele osób nie wie, ale jednak takowe to danie należy do Polskich dań klasycznych. Często jednak w domu polskim się nie pojawia już. Jednak możemy dostać jeszcze takowe danie w Polskich restauracjach cieszących się dobrą renomom.

4. Grochówka.

Grochówka kojarzy nam się z wojskiem. Nic z tym nie jest dziwnego, dlatego że od ostatnich wielu lat grochówka najczęściej pojawia się tylko w wojsku. Wiele domów i restauracji odeszło już od takowego dania klasycznego polskiego.

5. Kotlet schabowy.

Nie jest to centralnie nasze danie jak kotlet schabowy i ziemniaczki, ale przyjęło się to do naszych dań klasycznych. Występuje takowe to danie bardzo często w Polskich domach, jak i w restauracjach z niską, a także z tą wysoką oceną.

Zdjęcie autorstwa Nerfee Mirandilla z Pexels