Porady Redakcja poleca

4 zasady bezpiecznego randkowania w Internecie

Randka

W czasach, kiedy wszystko przeniosło się do internetu, pojawiło się w nich więcej oszustów. Nie działają oni tylko w sferze zakupów online i wyłudzeń. Pojawiają się oni także na rynku matrymonialnym i w ich oszustwach nie zawsze chodzi o pieniądze, choć i takie przypadki się zdarzają. Jest jednak sporo trolli, którzy bawią się kosztem mężczyzn i kobiet, wystawiając ich i śmiejąc się z ich samotności.

1. Unikaj profili, które nic nie mówią o właścicielu

Wielu oszustów zakłada puste profile, ewentualnie umieszczając tylko zdjęcie znalezione w internecie. Oszuści rzadko bawią się w uwiarygodnianie swoich profili, a jeśli pojawia się już opis, jest on nieskomplikowany, raczej uniwersalny i przeważnie zawiera jakiś głęboki cytat. To wszystko sprawia, że łatwo już na etapie czytania go wykryć, że coś jest z daną osobą nie tak. Jednak wielu użytkowników mimo wszystko rozpoczyna znajomość, zazwyczaj za sprawą ładnego zdjęcia profilowego. Takie kuszenie losu i sprawdzanie, czy aby na pewno jest to puste konto, mogą bardzo źle się dla nas skończyć, zwłaszcza jeśli jednak zaangażujemy się w nową relację.

2. Blokuj, gdy tylko coś Ci się nie spodoba

Portale randkowe dały nam świetne narzędzie do bronienia się przed podejrzanymi lub nachalnymi osobami. Na większości z nich możemy bowiem po prostu takiego użytkownika zablokować i nie mieć z nim więcej do czynienia. I jeżeli nie mamy do czynienia z kimś, kto zacznie nas śledzić i prześladować, na tym powinna zakończyć się nasza relacja. Blokować powinniśmy za każdym razem, gdy mamy wrażenie, że osoba po drugiej stronie może nam zaszkodzić. Nie ma co wdawać się z nimi w spory słowne ani przerzucać się wyzwiskami, bo to reakcja, na którą liczą. Dużo lepiej będzie zastosować blokadę i nie zawracać sobie głowy toksycznymi użytkownikami.

Sprawdź:   Czy możesz poznać miłość w grach?

3. Nie przenoś relacji do rzeczywistości zbyt szybko

Ważne jest, żeby się nie śpieszyć. Jeśli ktoś grozi Ci, że jeśli szybko się nie spotkacie, to Cię zablokuje, pozwól mu na to. Szkoda twojego czasu na osoby, które nie są zainteresowane rozwijaniem poważnej relacji w spokojny sposób, jeśli na niej Ci zależy. Nie daj się też sprowokować, nie reaguj na zaczepki typu “gdyby naprawdę Ci zależało”, bo to tylko prowokacja. Tak naprawdę nigdy nie wiesz, kto jest po drugiej stronie. Jeśli już zdecydujesz się na spotkanie, koniecznie powiadom o tym swoich znajomych lub kogoś bliskiego. W razie czego będą w stanie natychmiast zareagować, a jeśli nic się nie stanie, będziesz się czuła znacznie pewniej.

4. Nie ignoruj ostrzeżeń, które dają Ci inni

Czasami możemy natknąć się na użytkowników, którzy mają już za sobą długą przeszłość nękania innych w internecie. Może się też zdarzyć, że pojawią się osoby, które będą nas przed nimi ostrzegać. Nie ignorujmy ich, nie zbywajmy i nie zwalajmy ostrzeżeń na kark zazdrości czy nieudanej relacji. Gdy ktoś bezinteresownie mówi nam, że dany użytkownik nie jest w porządku i powinniśmy go unikać, dobrze jest zastosować się do tej rady. W końcu niczego tak naprawdę nie tracimy, ale możemy uchronić się przed toksyczną relacją lub wejściem w znajomość z kimś, kto chce wyłudzić od nas pieniądze albo pobawić się naszym kosztem, tylko dlatego, że ma taką możliwość.

Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy