Sprawdźmy jakie pokarmy najlepiej wspomagają detoksykację i oczyszczanie organizmu. Należy pamiętać, że czynniki zewnętrzne obecne w żywności i w powietrzu odurzają organizm, przechodząc do krwiobiegu wraz z innymi odpadami, takimi jak dodatki, barwniki, wyziewy środowiskowe, tytoń, tłuszcze, pestycydy i kofeina. Wszystkie one muszą zostać usunięte, w przeciwnym razie powodują zapalenie tkanek i inne problemy zdrowotne.

Pierwszym środkiem do osiągnięcia tego celu jest wyeliminowanie alkoholu i tytoniu oraz zmiana diety na jak najbardziej naturalną, bogatą w przeciwutleniacze, o niskiej zawartości tłuszczów i cukrów. Bardzo ważne jest również picie dużej ilości wody i ćwiczenia fizyczne, aby zapobiec zapaleniu tkanek i innym problemom zdrowotnym.

Żywność oczyszczająca i odtruwająca.

Oto lista produktów żywnościowych, które warto włączyć do swojej diety.

Jabłko.

Dzięki zdolnościom absorpcyjnym i zawartości błonnika jest jednym z najbardziej oczyszczających owoców, wspomagającym higienę jelit. Jego sok pomaga obniżyć poziom cholesterolu.

Rukiew wodna.

Jest doskonałym przeciwutleniaczem, dzięki obecności witaminy C, E, beta-karotenu i witamin. Pomaga w leczeniu problemów z nerkami i wątrobą; świeży sok z rukwi wodnej przyspiesza proces detoksykacji.

Cebula.

Obniża ciśnienie krwi, spożywany na surowo kontroluje poziom cholesterolu i zapobiega odkładaniu się tłuszczu we krwi. Ze względu na swoje działanie oczyszczające wspomaga pracę wątroby i woreczka żółciowego, usuwa płyny i oczyszcza krew.

Cytryna.

Ma działanie remineralizujące i antyoksydacyjne; poprawia jakość krwi, oczyszczając ją z toksyn. Ze względu na swoje właściwości moczopędne eliminuje z moczem związki toksyczne i wspomaga pracę wątroby.

Seler.

Posiada właściwości pobudzające krążenie i ma duże działanie oczyszczające. Usuwa kwas moczowy i toksyny, chroni nerki i pęcherz moczowy przed tworzeniem się kamieni oraz oczyszcza drogi moczowe.

Karczoch.

Jest to ważny środek moczopędny, który zwiększa przepływ moczu, zwalcza zatrzymywanie płynów w organizmie i wspomaga detoksykację wątroby.

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek i dodasz do swojej diety te oczyszczające i odtruwające pokarmy, szybko zauważysz ich korzystny wpływ na swoje zdrowie i poczujesz się znacznie lepiej.

Zdjęcie autorstwa Pixabay z Pexels