Nie można marzyć o idealnej skórze, nie dbając o nią. Ale czy wiesz, jak w pełni wykorzystać możliwości swoich produktów przeciwstarzeniowych (i które z nich stosować)?

Serum to produkt, który został opracowany tak, aby działać w sposób bardziej skoncentrowany na skórze, ze względu na jego szybkie wchłanianie. Dzięki temu, że ma postać bardziej lepkiej cieczy, naskórek skuteczniej wchłania jego składniki aktywne. W zależności od zawartości składników aktywnych może być stosowany jako środek rozjaśniający, liftingujący, antyoksydacyjny, przeciwtrądzikowy, przeciwtrądzikowy lub przeciwstarzeniowy. Dzięki wysokiemu stężeniu jest szczególnie skuteczny na zmarszczki (jeśli wybrany produkt jest rzeczywiście przeznaczony do leczenia oznak starzenia się). Należy go stosować przed nałożeniem kremu na dzień (lub na noc).

Booster to produkt kosmetyczny, który uzupełnia klasyczne produkty do pielęgnacji skóry. Może być stosowany w celu wzmocnienia skuteczności działania kremu nawilżającego, na przykład, gdy skóra staje się bardziej sucha, tłusta, wrażliwa lub pojawiają się na niej zmarszczki. Ten ultra skoncentrowany produkt pielęgnacyjny z Azji powinien być mieszany z Twoimi codziennymi kremami, aby dziesięciokrotnie zwiększyć ich działanie.

Innymi słowy, serum lub booster (w połączeniu z kremem na dzień i na noc) mogą skuteczniej pielęgnować skórę. Jeśli Twoim problemem są zmarszczki, te dwa produkty przeciwstarzeniowe będą Twoimi najlepszymi sprzymierzeńcami w pielęgnacji urody.

Serum i booster anti-ageing: jak je prawidłowo stosować?

Pierwszy krok: złuszczanie naskórka (raz w tygodniu). W przypadku nagromadzenia keratyny na powierzchni skóry, kremy gorzej wnikają w skórę. Dlatego tak ważne jest złuszczanie naskórka, które usuwa zanieczyszczenia i sprawia, że skóra staje się bardziej podatna na działanie składników kosmetycznych (poprawiając tym samym strukturę cery).

Krok drugi: nakładaj produkty w odpowiedniej kolejności. Jeśli więc walczysz ze zmarszczkami, najbardziej aktywne składniki powinny być stosowane w pierwszej kolejności. Innymi słowy, serum i boostery zawsze są na pierwszym miejscu!

Photo by Anita Jankovic on Unsplash