Każdy, kto szuka sposobu na tani nocleg w Warszawie powinien poznać hostel kapsułowy, który działa w samym centrum stolicy. Hostel kapsułowy to format wzorowany na japońskich obiektach turystycznych, gdzie na stosunkowo niedużej powierzchni można pomieścić wielu gości.

Czym wyróżnia się hostel kapsułowy?

Hostel kapsułowy to miejsce, gdzie goście śpią w specjalnych jednoosobowych kapsułach. Każda osoba ma do dyspozycji pomieszczenie, które ma wysokość 120 cm, podobną szerokość i długość niewiele ponad 2 metry. W środku znajduje się bardzo wygodne łóżko, wieszak na ubrania, włącznik regulowanego światła oraz gniazdka do ładowania telefonów i laptopów. Z przodu każdej kapsuły jest roleta, którą obsługuje się pilotem. Kapsuły są ogrzewane i wentylowane. Ponadto istnieje specjalne zabezpieczenie awaryjne, dzięki czemu goście mają pewność, że zawsze otworzą swoją kapsułę. W warszawskim hostelu kapsuły umieszczone są na dwóch poziomach a więc na te górne wchodzi się po niewielkich drabinkach. Założenie istnienia takiego obiektu sprowadza się do tego, że z noclegu korzystać będą osoby, które potrzebują jedynie przespać się w dobrych warunkach a ich pobyt będzie krótki. Oprócz tego niedaleko kapsuły ustawione są duże szafki na kluczyk, gdzie można schować swój bagaż.

Jak zorganizowany jest hostel kapsułowy?

Główną część hostelu stanowi sala kapsułowa czyli miejsce gdzie wszyscy śpią i obowiązuje tam strefa ciszy. Przemieszczanie po obiekcie odbywa się w oparciu o specjalny przycisk, który znajduje się na kluczyku i otwiera on wszelkie drzwi. Oprócz tego w obiekcie mamy niewielki aneks kuchenny i miejsca, gdzie można spożyć posiłki. Dodatkowo znajdziemy kącik wypoczynkowy z wygodnymi kanapami i dużym telewizorem. Oprócz tego są oddzielne toalety dla kobiet i mężczyzn oraz strefy prysznicowe z zamykanymi kabinami. Jednodniowy nocleg można zarezerwować już za 59 zł. Ważną zaletą tego obiektu jest fakt, że ze względu na dużą liczbę kapsuł, których jest obecnie ponad 100, praktycznie zawsze można znaleźć wolne miejsca. Nocleg można też rezerwować przez Internet. Jeśli taką rezerwację odwołamy nie później niż dzień przed pobytem, to nie poniesiemy żadnych kosztów.

Zdjęcie autorstwa Skitterphoto z Pexels