Dokuczają ci hemoroidy, ale póki co uważasz, że mają one na tyle łagodny przebieg i początkowe stadium, że nie wymagają konsultacji z lekarzem? Oczywiście zawsze lepiej skonsultować się z tym lekarzem niżeli tego nie robić, ale jeśli chcesz odłożyć to w czasie, póki co rzeczywiście możesz leczyć się na własną rękę. Skup się po prostu na neutralizowaniu nieprzyjemnych objawów. Zadbaj o to, by hemoroidy nie przeszkadzały ci w codziennym życiu. Wypróbuj różne skuteczne leki na hemoroidy, a może okaże się, że wizyta w gabinecie medycznym rzeczywiście nie będzie ci już do niczego potrzebna, bo na własną rękę wygrasz walkę z uciążliwym schorzeniem.

Bo hemoroidy są bardzo uciążliwe

Nawet jeśli mają one dopiero swoje początkowe stadium, już wtedy wysyłają liczne nieprzyjemne objawy. Powodują ból. Wywołują silne pieczenie odbytu, utrudniają normalne wypróżnianie się albo wręcz doprowadzają czy to do ciągłych zaparć, czy to do biegunek (częściej jednak to pierwsze). W celu wygrania walki z hemoroidami możesz oczywiście uciec się początkowo do ziołolecznictwa, ale jednak lepiej zrobisz, gdy od razu sięgniesz po takie środki medyczne, które naprawdę będą miały szansę na ciebie zadziałać. Szukaj ich w aptekach. Zwróć jednak uwagę na to, by zawsze wybierać wyłącznie prawdziwe leki na hemoroidy, czyli takie produkty, które będą posiadać status leku. Są to preparaty określane skrótem OTC – możliwe do kupienia bez recepty. Status leku świadczy o tym, że produkt został przebadany i przetestowany pod różnymi względami, czyli jest bezpieczny dla zdrowia i nie wywołuje większych skutków ubocznych.

Porządny lek na hemoroidy powinien działać wielopłaszczyznowo

Musi niwelować ból, zmniejszać obrzęk oraz radzić sobie ze stanem zapalnym. Jeżeli natomiast chcesz przetestować jeszcze inne sposoby na hemoroidy, wypróbuj nasiadówki w ciepłej wodzie z dodatkiem ziół. O specjalne mieszanki ziół na hemoroidy pytaj w aptekach i lepiej zaopatrzonych oraz większych sklepach zielarskich.

Zdjęcie autorstwa Sora Shimazaki z Pexels