Kuchnia Redakcja poleca

Jak zainstalować płytę indukcyjną lub szklano-ceramiczną?

indukcja

Wymiana i instalacja płyty indukcyjnej lub szklano-ceramicznej jest stosunkowo prosta. Podamy Wam kilka wskazówek, aby każdy mógł zrobić to sam.

Odinstalowanie uszkodzonej płyty indukcyjnej lub szklano-ceramicznej.

Po pierwsze sprawdzimy, czy płyta jest przyklejona do marmuru lub blatu kuchennego silikonem. W tym celu możemy wziąć np. żyletkę i przejechać nią po złączu między płytą a powierzchnią, przesuwając ten element tnący dookoła złącza, starając się wchodzić coraz głębiej i głębiej. Dzięki temu uda nam się go odczepić. Teraz możemy wziąć śrubokręt na przykład i wprowadzić go między przestrzeń między płytą a powierzchnią i zrobić trochę ciśnienia w górę, z tym będziemy w stanie je oddzielić. Nie bójcie się, jeśli szkło pęknie, ta płyta już nie działa i ją wyrzucimy. Jeśli nadal jest to trudne, a teraz, gdy jest trochę podniesiony, zobaczymy, czy jest jeszcze trochę silikonu związek i będziemy kontynuować z pomocą nożyka do cięcia i w ten sposób będziemy mogli usunąć płytkę ostatecznie z jego miejsca.

Po jego usunięciu zobaczymy, że jest on normalnie podłączony do zasilania za pomocą listwy zasilającej, a teraz nadszedł czas, aby usunąć zasilacz z kuchni lub z domu. Często gniazdo, które dociera do płyty grzewczej jest bezpośrednim gniazdem z panelu licznikowego, ponieważ zapewnia to, że niezbędny prąd dociera do płyty grzewczej, aby działała prawidłowo, dlatego zawsze zaleca się usunięcie zasilania sieciowego z domu. Teraz możemy usunąć kable z listwy zasilającej i przystąpić do demontażu naszej starej płyty grzewczej.

Montaż nowej płyty indukcyjnej lub witroceramicznej.

Następnie prezentujemy nową płytkę w miejscu, w którym ma być umieszczona, widzimy, że pasuje do otworu (generalnie miary wszystkich producentów są bardzo podobne) i przystępujemy do podłączenia jej do listwy zasilającej, zawsze pamiętając o przestrzeganiu polaryzacji, jest to bardzo proste, kable przyjmują po jednym kolorze, generalnie niebieski, czarny i żółty to jest kabel masy, wystarczy połączyć kolorami i już.

Sprawdź:   Sernik z malinami na zimno

Czas włożyć płytkę na miejsce i co bardzo ważne, nie nakładać silikonu czy czegokolwiek, po prostu wrzucić i tyle, pod własnym ciężarem nie będzie się ruszać i możemy sprawić, że będzie działać normalnie. I to wszystko, włączamy ponownie zasilanie i możemy zacząć korzystać z naszej nowej płyty szklano-ceramicznej lub indukcyjnej.

Jeśli płyta nie pasuje do otworu, możemy tymczasowo podłączyć ją i pracować na górze otworu lub marmuru, dopóki nie przyjedzie profesjonalista, aby przyciąć marmur i dopasować go idealnie.

Zdjęcie autorstwa Max Vakhtbovych z Pexels

Może Ci się także spodobać

Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Cebula i czosnek

Cebula na zdrowie, czyli jakie dolegliwości leczy

  • 14 stycznia 2020
Cebula jest jednym z najłatwiej dostępnych i najzdrowszych warzyw. Jej stosowanie na różnego rodzaju infekcje skraca czas trwania choroby. Warzywo chroni przed zaparciami, oczyszcza organizm, wzmacnia serce i reguluje poziom
Depresja i spadek nastroju

Co jeść, aby uchronić się przed spadkami nastroju?

  • 15 stycznia 2020
Wiosenne spadki nastroju są związane głównie z mniejszą ilością światła słonecznego w ciągu dnia oraz niedoborami różnych składników w diecie. Uzupełnienie posiłków w witaminy i minerały pomaga przetrwać trudny okres
Warzywa

Dieta Andersona to dieta niełączenia białek i węglowodanów

  • 29 stycznia 2020
Mianem diety Andersona określa się program żywieniowy, którego głównym założeniem jest niełączenie białek i węglowodanów. Stosowanie się do zasad diety pozwala zrzucić nawet 2 kg w ciągu 2 tygodni. Szybsze