Porady Redakcja poleca

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

rower

Miejsca rzadko uczęszczane przez ludzi są z reguły idealnym miejscem dla złodziei, którzy mogą zabrać rower, lub jego części. Ponieważ w tych rejonach jest mało ludzi, mogą oni łatwiej i w krótszym czasie kraść rowery. Więc teraz wiesz, że im więcej jest ludzi w okolicy i im większy jest ruch, tym lepiej.

1. W ciemności szukaj oświetlonych miejsc

Jeżeli pojechałeś rowerem do domu przyjaciela lub krewnego i zdecydowałeś się zostać na noc, a rower zostawiłeś na ulicy, bardzo prawdopodobne jest, że po obudzeniu się roweru już tam nie będzie. Z tego powodu radzimy poszukać miejsca z dobrym oświetleniem w nocy. Najciemniejsze miejsca są idealne dla złodziei. Dlatego dobrze jest zostawić rower w oświetlonym miejscu, takim jak plac lub główna ulica.

2. Zabezpiecz rower w garażu

Nie ufaj nikomu, nawet jeśli trzymasz swój rower w garażu. Nie raz zdarzyło Ci się pewnie pobuszować w garażu w domu, pójść zrobić coś innego i zostawić otwarty garaż myśląc: “W porządku, to tylko chwila”. To idealny moment, aby ktoś włamał się do Twojego garażu i w mgnieniu oka zabrał Twój rower. Nawet przy zamkniętych drzwiach garażowych istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś może włamać się do domu, dlatego jeśli trzymasz rower w garażu, zalecamy zabezpieczenie go dobrym zamkiem rowerowym.

3. W miarę możliwości należy zawsze mieć rower w zasięgu wzroku

W miarę możliwości zalecamy pozostawianie roweru w widocznym miejscu, tak aby można było go pilnować podczas wykonywania innych czynności. Dzięki temu będziesz bardziej zrelaksowany i od czasu do czasu będziesz miał na niego oko, aby upewnić się, że rower nadal znajduje się w tym samym miejscu, w którym go zostawiłeś. To, że masz swój rower w zasięgu wzroku, nie oznacza, że nie musisz go zamykać, ponieważ jeśli ktoś przyjdzie i wsiądzie na rower, lub złodziej zaparkuje obok niego furgonetkę, załaduje go i zabierze, nie zdążysz nawet mrugnąć. Jeśli chcesz zostawić rower na otwartej przestrzeni, użyj blokady.

Sprawdź:   Jak przygotować rower do sezonu wiosennego

4. Czasami jeden zamek nie wystarczy

Masz rower, który jest wart więcej niż Twój samochód i nie do końca ufasz zamkowi? To normalne, nam też się to zdarza, ponieważ za pomocą jednego zamka nie da się w pełni zabezpieczyć wszystkich elementów roweru. Najłatwiejszymi do kradzieży częściami roweru są siodełko i koła, dlatego właśnie te elementy należy zabezpieczyć. Istnieją zamki, które zabezpieczają tylko koła roweru lub specjalne zamki do siodełka. Kup jeden z nich i zabezpiecz swój rower jak sejf.

Zdjęcie autorstwa Pixabay z Pexels

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy