Dom i ogród Redakcja poleca

Jak wprowadzić nastrój świąteczny do domu

święta

 Święta to czas wyjątkowy i magiczny. To bezcenne chwile spędzone z rodziną i najbliższymi. Każdy z nas pragnie, aby ten czas był jedyny w swoim rodzaju. Dlatego czas przygotowań do Świąt jest bardzo intensywny i wymaga od nas czasem inwencji twórczej. Co zrobić, aby do naszego domu wprowadzić świąteczny nastrój ? odpowiedź na to pytanie znajdziesz właśnie w tym artykule.

Dekoracje świąteczne

Świąteczne drzewko symbolem świąt. Dla większości Święta bez choinki nie istnieją. Ona symbolizuje Święta i nie może jej zabraknąć. Możemy wybrać sztuczną lub żywą. Ta druga będzie nam dodatkowo pięknie pachnieć. Możemy udekorować ją na różnorodne sposoby. Tutaj pole do popisu ma nasza wyobraźnia. Wielką frajdą jest też wspólne przygotowanie ozdób choinkowych, a następnie ubieranie drzewka całą rodziną.

Dekoracje stołu także odgrywają duże znaczenie. Jest to miejsce spotkań całej naszej rodziny podczas wspólnych posiłków, dlatego i tutaj nie może zabraknąć namiastki Świąt. Najczęściej wybieramy stroik lub po prostu świecznik z akcentem świątecznym.

Świece, świeczki, świeczuszki to gwarancja niepowtarzalnego nastroju. W długie zimowe wieczory dobrze jest opatulić się kocem i z kubkiem ciepłej aromatycznej herbaty odpocząć w ich blasku. Jeżeli tylko lubimy możemy wybrać wersję zapachową świec.

Ozdobne poduszki na sofie w salonie to strzał w dziesiątkę. Nie tylko będą ozdobą, ale także zmienią nam cały wystrój. Wzorów i kolorów do wyboru jest całe mnóstwo, więc każdy znajdzie coś co będzie idealne do wystroju jego wnętrza.

Zadbaj o wystrój także na zewnątrz. Możesz ubrać drzewko na polu lub postawić w ogrodzie świecącą figurkę np. renifera. Udekoruj drzwi wejściowe np. wieńcem Świątecznym, a dom oświetl światełkami.

Przygotowania do Świąt

Od tego jak wyglądają przygotowania zależą nasze Święta. Nie powinniśmy się nimi stresować lecz dobrze się bawić i cieszyć ich nadejściem. W przygotowania powinna być zaangażowana cała rodzina. Sprzątanie, dekorowanie, wypieki to czynności, przy których jeśli tylko zechcemy możemy się świetnie wspólnie bawić.

Sprawdź:   Jak wybudować dom energooszczędny

Pamiętajmy, że Święta to nie tylko otoczka lecz przeżywanie i wewnętrzna radość, dlatego nie psujmy ich nerwami, że coś nie wyszło. To, że światełka są krzywo powieszone nie musi stać się powodem kłótni bo to najmniej istotne. Do przygotowań podchodzimy z głową i zdrowym rozsądkiem, a wtedy zamiast stresu będzie miła atmosfera i dobra zabawa.

Zdjęcie autorstwa Polina Kovaleva z Pexels

Może Ci się także spodobać

Cebula i czosnek

Cebula na zdrowie, czyli jakie dolegliwości leczy

  • 14 stycznia 2020
Cebula jest jednym z najłatwiej dostępnych i najzdrowszych warzyw. Jej stosowanie na różnego rodzaju infekcje skraca czas trwania choroby. Warzywo chroni przed zaparciami, oczyszcza organizm, wzmacnia serce i reguluje poziom
Ramka na zdjęcia

Co włożyć do ramek czyli oryginalne dekoracje do domu

  • 12 marca 2020
Ramki do zdjęć mogą bez przeszkód posłużyć do wykonania wielu prostych i oryginalnych dekoracji ściennych. Jakie przedmioty można w nich umieszczać? Kartki urodzinowe i pocztówki Jeżeli otrzymało się wyjątkową kartkę
Kulki

Jak stworzyć zabawkę sensoryczną?

  • 25 marca 2020
Dzieci potrzebują stymulacji zmysłów, aby prawidłowo się rozwijać. Jednym ze sposobów wspierania rozwoju mózgu u niemowląt są zabawki sensoryczne. Tego typu zabawkę bez trudu można wykonać samodzielnie w domu. Zabawka
Elektryk

Domowa instalacja elektryczna – jak korzystać z szybkozłączek?

  • 22 kwietnia 2020
Szybkozłączki to przydatny element instalacji elektrycznej, który służy do łączenia różnych przewodów. Dzięki szybkozłączkom można w kilka minut podłączyć lampę lub dokonać innej modyfikacji bądź naprawy instalacji elektrycznej we własnym