Wiele osób, które wybierają, się na wycieczkę do Karkonoszach szykuje, się nie tylko na pogody, ale też i szuka, to informacji co warto, tam zobaczyć gdzie warto się tam udać. Dlatego, też i dzisiejsza lista powstała z opinii innych turystów i wielu innych poradników, przez które możemy i wskazać te miejsca, które najbardziej są odwiedzane przez turystów. Dlatego, też warto zapisać je na swoją to listę, aby też i Ty z Twoją rodziną możecie spędzić ten czas dobrze.

1. Latające talerze

Śnieżka to najwyższy szczyt w Karkonoszach dokładnie mierzy, aż 1602 m n.p.m, także i który to króluje nad Kotliną Jeleniogórską i jest to jedno z tych miejsc, które warto to odwiedzić podczas pobytu w Karkonoszach. Przy sprzyjających to warunkach pogodowych widoki na okolice sięgają już tak naprawdę do 200 kilometrów.

2. Wodospad Szklarki.

Będąc, już w Karkonoszach warto, też i wybrać się na takową to wędrówkę przy Wąwozie Szklarki. W jego to środkowej części jest też i położony wodospad, który jest drugi co do wielkości w Polsce. Strumień jego spada do wąwozu o wysokości aż 13.5 metra.

3. Świątynia Wang.

Kolejną ciekawą podróż warto zaplanować do Świątyni Wang. Znajduje się ona w Karpaczu. Dokładnie jest to kościół, który jest niepowtarzalny przez swoją budową. Jest to też i najstarszy kościół w kraju zbudowany z drewna.

4. Zamek Chojnik.

Kolejnym to dobrym pomysłem na zwiedzenie jest zamek Chojnik. Znasz na pewno legendę o kapryśnej to królewnie? To jej dusza ponoć tutaj błąka się od średniowiecza. Zamek ten sięga już początku drugiej połowy XIII wieku! Warto też i wybrać się tam na zwiedzenie jego.

Zdjęcie autorstwa Marcin Jozwiak z Pexels