Redakcja poleca Zdrowie

Zalety zielonej glinki

glinka

Bogata w minerały, ta glina ma wiele zalet, znanych od czasów starożytnych. Działanie terapeutyczne lub kosmetyczne – nadaje się do wszelkiego rodzaju preparatów.

Koncentrat minerałów

Powstała w wyniku rozkładu minerałów obecnych w skorupie ziemskiej zielona glinka (z łac. argilla) składa się w 50% z krzemionki, ale zawiera również aluminium, wapń i żelazo. Podobnie jak inne rodzaje gliny, jest on stosowany w tradycyjnych farmakopeach od starożytności. Nieco zapomniana po renesansie, została zrehabilitowana wraz z powrotem naturalnych leków.

Cenny sprzymierzeniec dla zdrowia

Najbardziej rozpowszechnione są gliny zielone. Istnieją różne odmiany, główne z nich to montmorylonit, illit i bentonit. Lista ich właściwości leczniczych jest długa: przeciwzapalne, antyseptyczne, absorbujące, lecznicze, drenujące, stymulujące. Stąd ich miejsce w medycynie alternatywnej!

Zabiegi

Wewnętrzne wskazania terapeutyczne zielonej gliny są dość ograniczone. Podaje się go głównie zewnętrznie, w postaci okładów, kompresów, lub kąpieli. Wybór preparatu zależy od schorzenia, które ma być leczone. Jest to również poważny atut urody dla skóry tłustej lub skłonnej do wyprysków, którą odtruwa, regeneruje i przywraca równowagę.

Maseczka domowej roboty

Dla urody skóry tłustej, nie ma nic lepszego niż cotygodniowa maseczka na twarz z zielonej glinki. Przygotowany przez dodanie wody mineralnej lub źródlanej i dwóch kropli olejku eterycznego z mięty pieprzowej, wspomaga złuszczanie i odnowę komórek.

Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

Sprawdź:   Zalety zabiegu Skin Botox w medycynie estetycznej

Może Ci się także spodobać

Kobieta chora

5 sposobów na rotawirusa

  • 3 stycznia 2020
Zakażenie rotawirusami jest szczególnie uciążliwe. Silne wymioty, biegunka, ból brzucha i uczucie ogólnego rozbicia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Tak zwana grypa żołądkowa lub grypa jelitowa wyklucza z życia nawet na kilka
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Kobieta uprawiająca sport

Aminokwasy niezbędne dla mięśni

  • 4 stycznia 2020
Najbardziej znanymi aminokwasami są BCAA. Są one odpowiedzialne za regenerację masy mięśniowej oraz jej budowę. Składają się z izoleucyny, waliny i leucyny. Organizm jednak nie ma zdolności syntezowania tych substancji.
Migdały

Białko a redukcja tkanki tłuszczowej

  • 8 stycznia 2020
Białko to nie tylko budulec masy mięśniowej, ale także doskonały spalacz tłuszczu. Główne jego zadanie to działanie anaboliczne oraz antykataboliczne. Można dokonać podziału białek ze względu na prędkość, z jaką