Porady Redakcja poleca

Paczkomaty-co warto o nich wiedzieć?

paCZKA

Osoby, które korzystają z zakupów internetowych mają obecnie do wyboru co najmniej kilka różnych form dostawy. W ostatnich latach na popularności bardzo zyskują paczkomaty, które są już dostępne na terenie całego kraju, również w gminach wiejskich.

Jak działają paczkomaty?

Paczkomaty to nic innego jak usługa przesyłek kurierskich z osobistym odbiorem w automacie paczkomatowym. Na terenie naszego kraju, w najbardziej uczęszczanych miejscach są ustawione specjalne automaty, w których znajdują się przegródki na przesyłki. W takich automatach paczkomatowych można zarówno nadać przesyłkę jak i ją odebrać, co można zrobić przez całą dobę. Najcięższa paczka jaką można wysłać w ten sposób może mieć wagę do 30 kg.

Sam proces nadawania przesyłek jest niezwykle prosty, bo etykietę można wygenerować przez Internet, wydrukować ją i nakleić na paczkę. Następnie sprzedawca w dowolnym momencie dostarcza paczkę do wybranego paczkomatu. Od pewnego czasu jest także możliwość nadawania paczek bez konieczności drukowania etykiety, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Jeśli zaś chodzi o odbiór przesyłek to również jest to bardzo proste. Osoba, która oczekuje na przykład na zamówienie internetowe otrzymuje powiadomienie na telefon lub na pocztę elektroniczną.

W takim powiadomieniu znajduje się czterocyfrowy kod. Aby odebrać paczkę potrzebny będzie więc ten numer kodu oraz numer telefonu. Żeby to zrobić wystarczy postępować według komunikatów pojawiających się na ekranie w paczkomacie. Cała procedura zabiera nie więcej jaki jedną minutę czasu.

Dlaczego Polacy tak chętnie wybierają usługę paczkomatową?

Stoją za tym przede wszystkim dwa powody: niskie ceny oraz wygoda. Przesyłki paczkomatowe są tańsze od przesyłek kurierskich a ponadto ich cena jest szczególnie atrakcyjna wtedy, gdy sprzedawca nadaję paczkę w cenie promocyjnej, która jest przewidziana dla dużych platform sprzedażowych. Klienci cenią sobie paczkomaty przede wszystkim ze względu na niezależność czasową.

Są osoby, które mają trudność z odebraniem przesyłki dostarczonej przez kuriera, gdyż w godzinach ich pracy oni sami również są aktywni zawodowo. Poza tym czekanie na kuriera bywa dość ograniczające a jak wiadomo każdy z nas ma swoje plany. Jeśli więc zamówimy przesyłkę na paczkomat to mamy 48 godzin na jej odebranie. Klient może więc w dowolnym momencie, na przykład wtedy gdy będzie w pobliżu, podjechać i odebrać paczkę. Co ciekawe, może to zrobić nawet w środku nocy.

Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy