Porady Redakcja poleca

Jak manipuluje Tobą partner?

partner

Zdarza się czasem, że toksyczne związki opierają się tylko i wyłącznie na manipulacji tak, aby nikt z zewnątrz nie mógł powiedzieć, że w waszej relacji dzieje się coś złego. Tymczasem Ty będziesz cały czas zagłębiała się w związek z kimś, kto regularnie będzie Cię wykorzystywał, a od którego będzie bardzo ciężko Ci się oderwać, zwłaszcza jeśli staniesz się do niego w pełni zależna.

Dlaczego partner Tobą manipuluje?

Często toksyczni partnerzy to nie damscy bokserzy, którzy po wieczornej imprezie u znajomych dadzą upust swojej złości na swojej partnerce. Dużo częściej są to osoby, które w świetny sposób manipulują drugą osobą, wymuszając na niej uczucia, deklaracje, obietnice albo starające się w ten sposób pozyskać ją dla siebie na własność. Bardzo rzadko zdarza się, żeby toksyczny partner nie chciał być w związku z osobą, z którą się związał. Dlatego nie można zakładać, że manipulacja ma w pierwszej kolejności na celu skrzywdzenie Cię. Bardziej prawdopodobne jest to, że twojego partnera w ogóle nie obchodzi to, jak Ty się czujesz.

Manipulowanie przybiera różne formy

Nie ma jednego uniwersalnego zestawu sztuczek manipulacyjnych, które stosują toksyczni partnerzy. Bardzo często ich dobranie może zależeć do wieku, płci albo szacunku, jakim dana osoba cieszy się w społeczeństwie. Często wykracza ona też poza związek i dotyka wszystkich twoich bliskich i znajomych. Twój partner może celowo sprawiać wrażenie na zewnątrz, że jest doskonały w swojej roli, żeby nikt nie uwierzył Ci w przyszłości, że źle Cię traktuje. Manipulacja może dojść do takiego poziomu, że nawet twoi rodzice czy rodzeństwo będą stawać po stronie twojego toksycznego partnera. Dlatego tak ciężko jest się wyrwać spod wpływu manipulanta.

Nie staraj się mierzyć z manipulantem

Wiele kobiet, kiedy odkryją, że ich związek jest toksyczny, decyduje się wypowiedzieć niemą wojnę swojemu partnerowi w przekonaniu, że bez problemu sobie z nim poradzą. Niestety przez to wpadają w zastawioną przez nich pułapkę. Pamiętaj, że jeśli twoja druga połówka była w stanie skutecznie Tobą manipulować, bez problemu zrobi to z innymi. Przyłapane osoby często starają się zrobić ze swoich partnerów wariatów lub agresorów w całej sytuacji. To zwłaszcza domena toksycznych partnerek, które bardzo chętnie kreują się na ofiary przemocy domowej, dzięki czemu zyskują sympatię ludzi wokół Ciebie, w tym także twojej rodziny, bo nikt nie chce wspierać damskiego partnera.

Sprawdź:   Dlaczego twój związek nie jest idealny?

Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy