Porady Redakcja poleca

Jak dbać o okulary

okulary

Okulary to jedna z podstawowych metod korekty wzroku, jak również niezbędny element podczas wakacyjnych podróży. Zarówno okulary korekcyjne, jak i okulary przeciwsłoneczne wymagają szczególnej pielęgnacji oraz troski w celu zapewnienia im maksymalnego okresu używania.

Niezbędnym elementem okularów jest etui

Na rynku dostępna jest cała gama pokrowców, zabezpieczających okulary przed zniszczeniem. Istotne, jak aby pamiętać, że okulary należy kłaść szkłami do góry, co uchroni je przed zarysowaniem.

Panie dbające o fryzury muszą pamiętać, żeby podczas koloryzacji włosów nie zostały uszkodzone uchwyty okularów. Podczas koloryzacji możemy zabezpieczyć je, chociażby chusteczką, która zmniejszy ryzyko ich zniszczenia.

Pandemia korona wirusa, która wymusza na nas noszenie maseczek i jest szczególnie uciążliwa dla osób noszących okulary. Zamglone okulary utrudniają codzienne funkcjonowanie, chociażby podczas gotowania. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi pianka do golenia. Przetarcie szkieł tym specyfikiem spowoduje powstanie niewidocznego filtru, który skutecznie zabezpieczy szkła przed uciążliwymi drobinami wody. Mniej oszczędnym osobom chcącym szybszej „pomocy” w problemie parowania okularów, polecamy specjalne chusteczki, które nie zabierają dużo miejsca oraz są dostępne w każdej drogerii.

Wszyscy „okularnicy” skarżą się na wypadające śrubeczki, które łączą oprawki okularów. Nie dość, że są maleńkie to do tego ciężko przywrócić je na pierwotne miejsce. Aby zapobiegać tego typu sytuacjom, należy użyć bezbarwnego lakieru do paznokci. Wkręcenie śrubki należy poprzedzić zamalowaniem gwintu. Po włożeniu śrubki zamalowujemy główkę co skutecznie, utrzyma ja na miejscu. Do wkręcenia śrubek możemy zakupić specjalny śrubokręt, jednak równie skuteczna będzie wykałaczka.

Dbanie o dodatkową „parę oczu” wiąże się również z jej czyszczeniem

Na rynku dostępna jest cała gama kosmetyków przeznaczonych do tego celu. Gdy nie mamy pod ręką profesjonalnych środków, z pomocą przyjdzie nam uniwersalny płyn, jaki możemy przygotować w domu. Woda sodowa oraz skażony spirytus skutecznie usunie zanieczyszczenia i przywróci blask szkłom.

Sprawdź:   4 sposoby na wzmocnienie odporności

W dzisiejszych czasach jesteśmy bombardowanie wszechobecnym obrazem płynącym z telewizorów, tabletów czy telefonów, stąd też w przypadku kiedy nosimy okulary szalenie ważne, jest utrzymanie ich w nienagannej kondycji.

Zdjęcie autorstwa Karolina Grabowska z Pexels

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy