Dzieci co roku czekają z utęsknieniem na wspólne ubieranie bożonarodzeniowej choinki, pod którą później znajdą się prezenty. Niemniej jednak, zabawa może zacząć się dużo wcześniej, jeśli rodzina wspólnie wykona ozdoby choinkowe. Szczególną popularnością cieszą się papierowe łańcuchy, które bardzo łatwo skleić samemu. Rodacy, którzy chcą przygotować atrakcyjne, naturalne i ekologiczne dekoracje świąteczne, mogą również wziąć pod uwagę ręcznie robione figurki ze słomy. Te proste zawieszki łatwo wykonać, a końcowy rezultat pięknie prezentuje się na przystrojonej choince.

Aby przygotować takie ekologiczne dekoracje świąteczne potrzebne będą pasemka słomy, barwne nitki i nożyczki. Jeśli ozdoby mają być kolorowe, niezbędne okażą się również farby wodne. Słomkowe ozdoby choinkowe wykonuje się, wiążąc nitkami pasma słomy.

Jeśli pamięta się ludziki i zwierzątka z kresek, które nieraz rysują dzieciaki, a autorzy wykorzystują w komiksach internetowych, z pewnością pomysłów na figurki nie zabraknie. W prosty sposób przygotuje się wspólnie z dziećmi zawieszki w kształcie ludzi, zająca, misia, ptaszka czy motyla.

Trzeba pamiętać, aby na szczycie postaci związać nitki i zrobić pętelkę, która pozwoli na zawieszeniu ozdoby na choince. Jeśli dekoracje mają być kolorowe, należy na koniec pomalować je farbą wodną.

Wspólne robienie ozdób choinkowych to znakomita zabawa, która pozwala wykazać się wyobraźnią całej rodzinie. Proste figurki ze słomy związanej nitkami stanowią proste do wykonania, a przy tym eleganckie i ekologiczne zawieszki na choinkę. Warto więc w tym roku samemu przygotować takie dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie.

Zdjęcie autorstwa Gary Spears z Pexels