Każdy kto chce wyglądać schludnie wie, że kluczem do tego są idealnie wyprasowane ubrania. Niestety mało komu prasowanie sprawia przyjemność, jest czasochłonne, nudne a po kilkunastu minutach zaczyna boleć kark albo nadgarstki. Jest jednak pewien łatwy sposób na to, aby prasowanie przestało być przykrym obowiązkiem.Woda do prasowania a raczej spray do świetne rozwiązanie aby twoje ubrania były wyprasowane idealnie w łatwy sposób. Spray przydaje się przy prasowaniu różnych tkanin jak na przykład bawełna lub inne które ze względu na ich skłonność do zagnieceń trudno jest wyprasować.

Jeśli decydujesz się na skorzystanie z tej opcji podczas prasowania masz dwa wyjścia: albo kupić taki spray w sklepie albo wykonać go samodzielnie w domu.Jeśli wybierzesz drugą opcję na pewno zaoszczędzisz a przy okazji możesz stworzyć spray o swoim ulubionym zapachu co sprawi, że ubrania będą odświeżone a szafa będzie wypełniona pięknym zapachem.

Przygotowanie wody w sprayu w domowych warunkach nie jest trudne i nie wymaga dużej ilości składników. Do przygotowania sprayu do prasowania wystarczy olejek zapachowy, dwadzieścia mililitrów alkoholu oraz szklanka wody. Musisz też zaopatrzyć się w buteleczkę z atomizerem w której połączysz te składniki i dzięki temu uzyskasz domowy spray do prasowania.

Alkohol polecany do wykorzystania w tym sprayu to spirytus albo wódka. Możesz też zamiast użyć atomizera wlać przygotowaną miksturę do żelazka, ale w tym przypadku woda musi być destylowana aby nie powodować osadzania się kamienia na stopie żelazka. Do stworzenia sprayu do prasowania możesz też wykorzystać płyn do płukania tkanin oraz szklankę wody. 

Jest to jeszcze prostszy sposób a równie skuteczny jak pierwszy

Zaletą przygotowania sprayu do prasowania samodzielnie w domu jest to, że nie musisz specjalnie jechać do sklepu i szukać odpowiedniego preparatu. Koszt przygotowania sprayu samodzielnie jest mniejszy niż zakup gotowego produktu w sklepie a do tego sam decydujesz jakie składniki zapachowe dodasz do swojego sprayu więc możesz stworzyć spray który nie tylko będzie skuteczny, ale również będzie zostawiał na twoich ubraniach i w szafie piękny, ulubiony zapach.

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels