Sport Zdrowie

Dlaczego warto ćwiczyć siłowo?

Ćwiczenia na siłowni

Niewiele osób odczuwa taką czystą przyjemność z wykonywania ćwiczeń fizycznych. Natura zaprogramowała nas jednak w taki sposób, że czujemy się dobrze właśnie wtedy, gdy pozostajemy w ruchu.

Sami zaczęliśmy się jednak temu przeciwstawiać. Wolimy obejrzeć kolejny odcinek serialu, nawet jeśli widzieliśmy go kilka razy wcześniej, niżeli wyjść na dwór i chwilę pobiegać czy wykonać solidny trening siłowy. Akurat ta druga forma ćwiczeń bywa nawet lepsza od joggingu, bo możemy się jej podjąć niezależnie od warunków pogodowych. Jesteśmy w stanie to robić nawet w domu. A jeśli tylko zaczniemy, szybko dostrzeżemy, jak nasze ciało pozytywnie się zmienia.

Trening siłowy przede wszystkim poprawi naszą siłę. Regularnie wykonywany wzmocni każdą grupę naszych mięśni i sprawi, że poczujemy się mocniejsi. Zmianie ulegnie także nasza wytrzymałość. Osoby, które regularnie trenują, zazwyczaj dużo lepiej radzą sobie także z codziennymi i wydawać by się mogło zwykłymi czynnościami. Zwiększony poziom siły i poprawa wytrzymałości przełoży się na nasze normalne życie. Nareszcie bez trudu doniesiemy ciężkie siatki z zakupami do domu i będziemy w stanie bawić się przez godzinę z dziećmi bez zadyszki i poczucia osłabienia.

Trening siłowy na pewno pomoże nam również schudnąć. A dla wielu osób utrata wagi jest jednym z głównych życiowych celów. Zazwyczaj wydaje się nam, że to bieganie najlepiej spala tkankę tłuszczową, ale jednak – co potwierdziły badania naukowe – to właśnie ćwiczenia siłowe radzą sobie z opornym tłuszczykiem dużo lepiej niżeli klasyczne treningi cardio. Siłownia potrafi spalić setki kalorii w przeciągu zaledwie jednej godziny. A to sprawia, że nasza waga wreszcie zaczyna aktywnie spadać.

Siłownia może też całkowicie zmienić naszą psychikę. Dzięki niej uczymy się samodyscypliny i wytrwałości, a także zaczynamy zyskiwać motywację do tego, by każdego dnia wstawać wcześniej i robić więcej. Zaczynamy naładowywać się samą pozytywną energią. Czujemy się lepiej, co sprawia, że całe nasze życie nabiera większego znaczenia.

Sprawdź:   Zalety chodzenia na siłownię

Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Może Ci się także spodobać

Crossfit - workput, ćwiczenia

3 najskuteczniejsze treningi na spalanie tkanki tłuszczowej

  • 3 stycznia 2020
Rozpoczęcie treningów wśród osób cierpiących na nadwagę i otyłość zazwyczaj wynika z chęci przyspieszenia procesu redukcji wagi i spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jakie treningi są najlepsze dla osób, chcących spalić
Kobieta chora

5 sposobów na rotawirusa

  • 3 stycznia 2020
Zakażenie rotawirusami jest szczególnie uciążliwe. Silne wymioty, biegunka, ból brzucha i uczucie ogólnego rozbicia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Tak zwana grypa żołądkowa lub grypa jelitowa wyklucza z życia nawet na kilka
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Kobieta uprawiająca sport

Aminokwasy niezbędne dla mięśni

  • 4 stycznia 2020
Najbardziej znanymi aminokwasami są BCAA. Są one odpowiedzialne za regenerację masy mięśniowej oraz jej budowę. Składają się z izoleucyny, waliny i leucyny. Organizm jednak nie ma zdolności syntezowania tych substancji.