Porady Redakcja poleca

Czy wesele musi być drogie?

wesele

Coraz więcej młodych par decyduje się na całkowitą rezygnację z wesela, mimo że cała rodzina deklaruje swoją gotowość do złożenia się na ten cel. Dzieje się tak oczywiście nie tylko z powodu pieniędzy, ale nie można ich w tej kwestii ignorować. Wesele nie musi być jednak wcale drogie, ale wtedy trzeba zrezygnować z sali urządzonej w eleganckim stylu, pięknej sukni i całej masy gości, co może nie spodobać się rodzinie.

Wesela bywają kosztowne głównie przez wymagania znaczących gości i tradycje. Jeśli ktoś ma dużą rodzinę, a do tego wielu znajomych, których chciałoby się zaprosić, to nie tylko płaci się za więcej miejsc, ale trzeba też liczyć się z potrzebami większej ilości osób. Już sam wybór miejsca musi być często od nich uzależniony. Jeśli zaprasza się dzieci, to sala powinna być niezależna od lokalu, a dla osób niepełnosprawnych musi być dostosowana. To mnoży koszty, do tego dochodzą oczekiwania rodziców i innych krewnych co do listy gości. To sprawia, że młodzi często nie płacą za swoje wesele, ale imprezę rodzinną ich starszych krewnych.

Wesele nie musi być zorganizowanie w bogatej sali. Równie dobrze można zorganizować je w zwykłej restauracji albo zaprosić na nie kilka najbliższych osób do siebie do mieszkania. Istotne jest też to, że wesele wcale nie musi odbyć się w tym samym dniu, co ślub. Wiele osób chce, żeby te dwa wydarzenia się ze sobą zbiegły, co jest zrozumiałe, ale jeśli nie ma takiej potrzeby, to można poszukać innych i być może tańszych terminów. Rezygnacja z dużych kosztów nie musi się wcale równać z całkowitym zrezygnowaniem z wymarzonego wesela, trzeba tylko dobrać sobie odpowiednie towarzystwo i jasno przedstawić swoje oczekiwania.

Sprawdź:   Kredyt konsolidacyjny - Co to, dla kogo i na jakich warunkach?

Branie kredytu na wesele albo zapożyczenia się w tym celu u znajomych zupełnie mija się z celem. Można to zrobić, o ile ma się już ustabilizowane życie, a z partnerem zbudowało się już podział obowiązków czy zasady wspólnego życia. Jednak jeśli jest to coś zupełnie nowego, to lepiej sobie odpuścić. Zamiast tego lepiej poczekać albo na stabilniejszą sytuację życiową i finansową, albo spokojnie zbierać sobie pieniądze na ten cel. Trzeba pamiętać, że nie ma niczego złego w wystawnym przyjęciu weselnym, ale nie może być on priorytetem, kiedy nie ma pieniędzy. Wtedy lepiej zadowolić się czymś skromniejszym.

Zdjęcie autorstwa Aleksandr Neplokhov z Pexels

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy