Dieta wegetariańska to dieta roślinna, która wyklucza zarówno mięso, jak i ryby. Diety wegetariańskie są zdrowe, przyjazne dla środowiska i humanitarne.

1. Wymień przetworzoną żywność

2. Uwzględnij warzywa i owoce jako główne źródło pożywienia

3. Unikaj płynnych kalorii, takich jak soki, napoje gazowane i napoje alkoholowe

4. Włącz do swojej diety produkty pełnoziarniste z dużą ilością błonnika

5. Ciesz się różnorodnymi roślinnymi źródłami białka

Czym jest dieta wegetariańska i jakie są korzyści zdrowotne wynikające z diety wegetariańskiej?

Dieta wegetariańska to dieta roślinna, która wyklucza zarówno mięso, jak i ryby. Diety wegetariańskie są zdrowe, przyjazne dla środowiska i humanitarne. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca stosowanie tego rodzaju diet w celu zmniejszenia ryzyka niektórych chorób. Istnieją również powody etyczne przemawiające za przyjęciem wegetariańskiego stylu życia, takie jak zmniejszenie cierpienia lub pomoc środowisku lub zwierzętom w potrzebie.

Do najczęstszych rodzajów warzyw występujących w diecie wegetariańskiej należą: zielone warzywa liściaste (np. szpinak), warzywa korzeniowe (np. marchew), rośliny strączkowe (np. soczewica) i bulwy (np. słodkie ziemniaki).

5 sposobów na utratę wagi i utrzymanie formy na diecie wegetariańskiej

Diety wegetariańskie są dobre z wielu powodów, w tym odchudzania. Oto kilka pomysłów, jak to zrobić i zachować zdrowie.

Wskazówki dotyczące odchudzania:

– Unikaj przetworzonych mięs, cukrów rafinowanych i mąki, syropu kukurydzianego o wysokiej zawartości fruktozy, a także soli lub cukru w diecie.

– Dodaj do swojej diety więcej owoców i warzyw – są one naładowane błonnikiem i składnikami odżywczymi, które pomogą Ci schudnąć.

– Kupuj żywność luzem, aby mieć ją pod ręką, gdy masz ochotę na coś słonego lub tłustego, ale nie chcesz ulegać tym zachciankom.

– Do posiłków pij tylko wodę lub herbatę ziołową – napoje takie jak kawa, herbata, napoje gazowane lub napoje energetyzujące mogą powodować odwodnienie i utrudniać odchudzanie.

Zdjęcie autorstwa BULBFISH z Pexels