Redakcja poleca Sport

5 sposobów na trening cardio bez biegania

cardio

Dla wielu osób, które chcą być aktywne i móc pochwalić się wysportowaną, umięśnioną sylwetką, ale przy tym nie spędzać wielu godzin, wylewając hektolitry potu na siłowni i męczyć się ze sztangami, dobrym pomysłem na wysiłek fizyczny są ćwiczenia cardio. Jednak czy każdy człowiek lubi biegać? Nie, dla wielu jest to wręcz udręka, od której wzbraniają się rękami i nogami. Ale czy naprawdę można zrezygnować z kolejnych kółeczek po okolicy na rzecz innych ćwiczeń cardio i móc szczycić się wykonaniem efektywnego treningu? Oczywiście!

Spacer z psem? Do parku marsz!

Spacer kojarzy się z leniwym niedzielny wyjściem, ale jeśli przejdzie się go marszem, już ma się odpowiedni trening cardio! Więc jeśli w domu jest zwierzak, który wyga codziennych spacerów, nie warto od tego uciekać, a ubrać wygodne obuwie z twardą podeszwą i ruszyć na marsz. Jeśli nie ma czworonoga, warto umówić się na marsz z członkiem rodziny czy przyjaciółką. Serce i cały organizm będą wdzięczne za taką dawkę ruchu, a to tego wzmocnione zostaną więzi społeczne. 

Zanurz się w wodzie!

Innym ćwiczeniem cardio, które wspaniale wpłynie na wydolność ciała, jak i wygląd sylwetki, jest pływanie. Nie trzeba od razu narzucać obie wielkich ilości dystansu, wystarczy bowiem 30 minut pływania, by przy regularnym treningu (min. 3 razy w tygodniu) zauważyć pozytywne zmiany. Wzmocnione zostaną nie tylko mięśnie czy zwiększona pojemność płuc, ale taki trening dostarczy także potrzebnej ilości endorfin.

Aerobik

Jeśli ruszanie się do rytmu muzyki jest formą, która nie tylko zwiększa wymianę tlenową w organizmie, ale dostarcza także dużo radości, warto wybrać na swój trening cardio aerobik. Wykonywanie rytmicznych ruchów zaangażuje do pracy wiele partii mięśni. Ze względu na wiele możliwych wariantów można wybrać ten rodzaj aerobiku, który najbardziej odpowiada swoją intensywnością i poziomem trudności.

Sprawdź:   3 najskuteczniejsze treningi na spalanie tkanki tłuszczowej

Jazda na rowerze

Dwa kółka schowane w garażu lub piwnicy zbierają kurz, zamiast być wykorzystane? Należy to zmienić! Poza rowerem wystarczy odpowiednie do pogody ubranie i ścieżka, którą można jechać, by wykonać trening cardio. Ten nie tylko odpowiednio wzmocni ciało, ale pozwoli także na podziwianie widoków, a takie walory estetyczne mogą jedynie umilić wysiłek fizyczny. 

Skakanie na skakance

Może się wydawać, że skakanka to wspomnienie dzieciństwa, gdy podczas letnich wakacji wystarczył ten jeden przedmiot i trochę wolnej przestrzeni, gdzie można skakać, by cieszyć się tą formą ruchu. Ale skakanie na skakance nie jest zarezerwowane tylko dla dzieci, sprawdza się bowiem jako trening cardio w dorosłym życiu. Poprawi sylwetkę, pomoże w pozbyciu się nadprogramowych kilogramów, ujędrnia i wyszczupla ciało. Dla takich efektów chyba warto choć kilka razy w tygodniu powrócić do bycia małą dziewczynką.

Bieganie jest najpopularniejszą formą wykonania treningu cardio, ale nie należy do ulubionej aktywności fizycznej wszystkich ludzi. Dlatego, żeby całkowicie nie rezygnować z ruchu, warto znaleźć dla siebie alternatywę i cieszyć się wzmocnionym, wysportowanym i szczęśliwym ciałem.

Zdjęcie autorstwa Los Muertos Crew z Pexels

Może Ci się także spodobać

Crossfit - workput, ćwiczenia

3 najskuteczniejsze treningi na spalanie tkanki tłuszczowej

  • 3 stycznia 2020
Rozpoczęcie treningów wśród osób cierpiących na nadwagę i otyłość zazwyczaj wynika z chęci przyspieszenia procesu redukcji wagi i spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jakie treningi są najlepsze dla osób, chcących spalić
Migdały

Białko a redukcja tkanki tłuszczowej

  • 8 stycznia 2020
Białko to nie tylko budulec masy mięśniowej, ale także doskonały spalacz tłuszczu. Główne jego zadanie to działanie anaboliczne oraz antykataboliczne. Można dokonać podziału białek ze względu na prędkość, z jaką
Trening na świeżym powietrzu

Boot Camp czyli całoroczny trening na świeżym powietrzu

  • 9 stycznia 2020
Boot Camp jest treningiem, który w założeniu zawsze odbywa się na świeżym powietrzu. Niekiedy organizuje się go w klubach fitness, jednak lepiej jest zdecydować się na jego tradycyjną wersję. Ćwiczenia
Rozciąganie

Rolowanie czyli połączenie ćwiczeń i masażu

  • 10 stycznia 2020
Niewiele ćwiczeń może być wykonywanych niezależnie od wieku czy poziomu kondycji fizycznej. Rolowanie zalicza się jednak do tego wąskiego grona. Ćwicząc z rolkami, można pozbyć się bólu mięśni i osiągnąć