Nadszedł nowy rok i wszyscy stawiamy sobie nowe cele. Choć mogą nie być zbyt ambitne, bo ubiegły rok był bardzo nieprzewidywalny. Ale wszyscy chcielibyśmy w tym roku bardziej zadbać o siebie i swoją urodę.

Oto kilka świetnych wskazówek, które pomogą Ci poprawić wygląd skóry w 2021 roku:

Jedz więcej ryb. Zdrowe tłuszcze są kluczem do zdrowej skóry. W szczególności zwiększenie spożycia kwasów tłuszczowych omega-3 zawartych w łososiu i makreli może pomóc zachować elastyczność skóry i złagodzić objawy chorób, takich jak egzema. Amerykańscy dermatolodzy zalecają nawet omega-3 w celu zmniejszenia stanu zapalnego, który prowadzi do utraty elastyczności skóry i zmarszczek. Jedna lub dwie porcje ryb tygodniowo szybko poprawią kondycję Twojej skóry.

Nie bój się kieliszka wina. Jeśli lubisz wypić kieliszek wina po ciężkim dniu pracy, to jest dla Ciebie dobra wiadomość. Winogrona, z których powstaje wino, zawierają resweratrol, jeden z najsilniejszych związków przeciwstarzeniowych, który ma również właściwości przeciwutleniające. Badania pokazują, że resweratrol pomaga zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry, zwalczając szkodliwe działanie wolnych rodników. Picie małego kieliszka czerwonego wina co drugi dzień zwiększy twoje spożycie tego związku. Jednak z oczywistych powodów nie należy nadużywać alkoholu.

Śpij prawidłowo. Najlepsza rada dla tych, którzy chcą mieć gładką i jędrną skórę bez zmarszczek – śpij na plecach twarzą do góry. Według American Academy of Dermatology spanie na brzuchu może powodować zmarszczki, które nie wygładzą się po przebudzeniu. A sen na boku powoduje zmarszczki na policzkach i brodzie.

Unikaj chleba. Jeśli chcesz uniknąć trądziku, powinieneś przestać jeść biały chleb. Chociaż wielu ekspertów twierdzi, że trądzik nie ma nic wspólnego z dietą, niedawne australijskie badanie wykazało, że dieta niskowęglowodanowa pomogła zmniejszyć ilość węglowodanów. Dlatego zaleca się zastąpienie białych rafinowanych węglowodanów, takich jak chleb, płatki zbożowe i makaron, pełnoziarnistymi.

Zdjęcie autorstwa Valeria Boltneva z Pexels