Wahasz się nad wykupieniem karnetu na siłownię, ale nie jesteś pewien, czy w twoim przypadku będzie to miało jakikolwiek sens? Dokucza ci słomiany zapał, przez który wciąż nie jesteś w stanie na poważnie zająć się ćwiczeniami?

Właśnie z tego powodu siłownia okaże się dla ciebie najlepszym miejscem do zadbania o sylwetkę, zdrowie i samopoczucie. Z jej pomocą bardzo szybko osiągniesz wszystkie założone cele. Nareszcie staniesz się tak aktywny, jak jeszcze nigdy wcześniej nie byłeś, a zupełnie przy okazji wypracujesz sobie kilka dodatkowych cech, które też na pewno przydadzą ci się w życiu.

Siłownia uczy bowiem samodyscypliny. Wymaga od ciebie ciągłego pokonywania własnego lenistwa i walki ze słabościami. Gorsze dni na pewno będą ci się zdarzać. Nawet wieloletni użytkownicy siłowni miewają takie okresy, w trakcie których woleliby zamknąć się wieczorem w domu, niżeli znowu z niego wychodzić i udawać się do klubu fitness. Powinieneś jednak mimo wszystko starać się trwać w swoich postanowieniach. Oczywiście nic się wielkiego nie stanie, jeżeli raz czy dwa razy sobie odpuścisz, ale na ogół staraj się zawsze wykonać ten trening siłowy, który sobie zaplanujesz. Niech pogoda czy nadmiar domowych obowiązków przestaną być twoimi wygodnymi wymówkami. Tak naprawdę jeśli tylko chcesz ćwiczysz, jesteś w stanie wygospodarować tę godzinę na trening. Wystarczy, że trening siłowy zaczniesz traktować jak chwilę relaksu i zwykłą rozrywkę. Możesz zastąpić nim wieczorne i jakże bezwartościowe oglądanie telewizji czy poranne przeglądanie mediów społecznościowych na telefonie komórkowym.

Z czasem – tak jak i większość osób – na pewno zakochasz się w siłowym treningu. Tak bardzo się do niego przyzwyczaisz, że twoje ciało samoistnie zacznie domagać się porządnej porcji ruchu w ciągu dnia. Jeżeli wtedy nie poćwiczyć, automatycznie poczujesz się gorzej. Siłownia potrafi uzależniać. Jest to jednak akurat jedno z tych pozytywnych uzależnień, w którym warto trwać i z którym w żadnym wypadku nie trzeba walczyć.

Zdjęcie autorstwa Anthony Shkraba z Pexels