Sport Zdrowie

Zalety chodzenia na siłownię

Trening

Wahasz się nad wykupieniem karnetu na siłownię, ale nie jesteś pewien, czy w twoim przypadku będzie to miało jakikolwiek sens? Dokucza ci słomiany zapał, przez który wciąż nie jesteś w stanie na poważnie zająć się ćwiczeniami?

Właśnie z tego powodu siłownia okaże się dla ciebie najlepszym miejscem do zadbania o sylwetkę, zdrowie i samopoczucie. Z jej pomocą bardzo szybko osiągniesz wszystkie założone cele. Nareszcie staniesz się tak aktywny, jak jeszcze nigdy wcześniej nie byłeś, a zupełnie przy okazji wypracujesz sobie kilka dodatkowych cech, które też na pewno przydadzą ci się w życiu.

Siłownia uczy bowiem samodyscypliny. Wymaga od ciebie ciągłego pokonywania własnego lenistwa i walki ze słabościami. Gorsze dni na pewno będą ci się zdarzać. Nawet wieloletni użytkownicy siłowni miewają takie okresy, w trakcie których woleliby zamknąć się wieczorem w domu, niżeli znowu z niego wychodzić i udawać się do klubu fitness. Powinieneś jednak mimo wszystko starać się trwać w swoich postanowieniach. Oczywiście nic się wielkiego nie stanie, jeżeli raz czy dwa razy sobie odpuścisz, ale na ogół staraj się zawsze wykonać ten trening siłowy, który sobie zaplanujesz. Niech pogoda czy nadmiar domowych obowiązków przestaną być twoimi wygodnymi wymówkami. Tak naprawdę jeśli tylko chcesz ćwiczysz, jesteś w stanie wygospodarować tę godzinę na trening. Wystarczy, że trening siłowy zaczniesz traktować jak chwilę relaksu i zwykłą rozrywkę. Możesz zastąpić nim wieczorne i jakże bezwartościowe oglądanie telewizji czy poranne przeglądanie mediów społecznościowych na telefonie komórkowym.

Z czasem – tak jak i większość osób – na pewno zakochasz się w siłowym treningu. Tak bardzo się do niego przyzwyczaisz, że twoje ciało samoistnie zacznie domagać się porządnej porcji ruchu w ciągu dnia. Jeżeli wtedy nie poćwiczyć, automatycznie poczujesz się gorzej. Siłownia potrafi uzależniać. Jest to jednak akurat jedno z tych pozytywnych uzależnień, w którym warto trwać i z którym w żadnym wypadku nie trzeba walczyć.

Sprawdź:   Boot Camp czyli całoroczny trening na świeżym powietrzu

Zdjęcie autorstwa Anthony Shkraba z Pexels

Może Ci się także spodobać

Crossfit - workput, ćwiczenia

3 najskuteczniejsze treningi na spalanie tkanki tłuszczowej

  • 3 stycznia 2020
Rozpoczęcie treningów wśród osób cierpiących na nadwagę i otyłość zazwyczaj wynika z chęci przyspieszenia procesu redukcji wagi i spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jakie treningi są najlepsze dla osób, chcących spalić
Kobieta chora

5 sposobów na rotawirusa

  • 3 stycznia 2020
Zakażenie rotawirusami jest szczególnie uciążliwe. Silne wymioty, biegunka, ból brzucha i uczucie ogólnego rozbicia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Tak zwana grypa żołądkowa lub grypa jelitowa wyklucza z życia nawet na kilka
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Kobieta uprawiająca sport

Aminokwasy niezbędne dla mięśni

  • 4 stycznia 2020
Najbardziej znanymi aminokwasami są BCAA. Są one odpowiedzialne za regenerację masy mięśniowej oraz jej budowę. Składają się z izoleucyny, waliny i leucyny. Organizm jednak nie ma zdolności syntezowania tych substancji.