Kultura Redakcja poleca

Recenzja książki “Gdyby ocean nosił twoje imię”- Tahereh Mafi

ksiązka

Gdyby ocean nosił twoje imię- Tahereh Mafi

  Jest rok 2001, USA, i co najgorsze, 11 września, a właściwie kilka tygodni po zamachu. Ameryka nadal żyje wspomnieniami z tego tragicznego dnia, w którym terroryści zniszczyli samolotami World Trade Center. W tym czasie Amerykanie pałają szczególną nienawiścią do muzułmanów i osób, które pochodzą z Bliskiego Wschodu. 

  Główną bohaterką w książce “Gdyby ocean nosił twoje imię” jest Shirin, która mimo tego, że urodziła się w Stanach Zjednoczonych, to w jej żyłach płynie irańska krew, jej rodzice pochodzą z Iraku, i Shirin musi nosić specjalny strój, który jasno mówi o jej pochodzeniu, co jej nie ułatwi życie, zwłaszcza w 2001 roku. 

  Shirin jest nastawiona na wiele agresywnych ataków, nie tylko w szkole, ale również na ulicy. Ludzie ciągle ją atakują, obwiniając za zamach terrorystyczny, mimo że Shirin nie tylko w nim nie uczestniczyła, ale również potępia takie działania, ponieważ nie mają one nic wspólnego z jej religią i jej wyznaniami. Dodatkowo ojciec Shirin często awansuję, co zmusza całą ich rodzinę do przeprowadzki w coraz lepsze dzielnice, wśród białych ludzi, i do zmian szkół, więc nasza główna bohaterka, nie ma nawet czasu na zaaklimatyzowanie się w nowym otoczeniu, ponieważ, szybko musi je zmieniać. 

  Shirin chcąc zapomnieć o swoich problemach, otacza się muzyką, której w kółko słucha, a także breakdancem. Dodatkowo w jej życiu pojawia się Ocean. 

  Ocean James jest białym chłopakiem, który pracuję wraz z Shirin nad projektem z biologii, i co najgorsze dla bohaterki, Ocean jest zafascynowany swoją nową partnerką, i chce ją lepiej poznać. Mimo tego, że Shirin jak najmocniej chce wypchnąć ze swojego chłopaka ze swojego życia, te nie daję z wygraną, i chce się zaprzyjaźnić z Shirin. 

Tahereh Mafi- zadebiutowała książką “Dotyk Julii”, która doczekała się dodatkowych dwóch kontynuacji, ponieważ Czytelnicy pokochali ją na całym świecie, i to w różnym przedziale wiekowym. Tahereh jest pisarką, która ma korzenie amerykańsko-irańskie. 

Sprawdź:   Recenzja książki Khaled Hosseini "Chłopiec z latawcem"

Zdjęcie autorstwa Aline Viana Prado z Pexels

Może Ci się także spodobać

Kobieta słuchająca muzyki

Trendy muzyczne 2020 – czego słuchać i z czym się zapoznać?

  • 11 maja 2020
Każdy rok obfituje w nowe odkrycia muzyczne i w kolejne odsłony twórczości znanych już i cenionych muzyków. Rok 2020 jest pod tym względem wyjątkowy, ponieważ wiele tras muzycznych zostało odwołanych,
Komputer

Jak zrobić screena? Na smartfonie, tablecie, komputerze – instrukcja

  • 13 maja 2020
Screen zwany inaczej zrzutem ekranu lub screenshotem to nic innego jak obraz tego, co aktualnie wyświetlane jest na ekranie. Odpowiednia kombinacja klawiszy pozwala go zapisać na dysku w postaci pliku
Huśtawka

Jak zrobić huśtawkę ogrodową z palet?

  • 13 maja 2020
Meble z palet cieszą się ogromną popularnością, jednak z palet można wykonać nie tylko stolik ogrodowy oraz kanapę, ale i estetyczną huśtawkę. Jak ją zrobić? Krok pierwszy: przygotowanie palet Aby
Komputer

ZOOM – jak zainstalować i jak korzystać z aplikacji?

  • 14 maja 2020
Zoom to bardzo prosta aplikacja do wideokonferencji, która zyskała ogromną popularność wraz z rozpoczęciem się pandemii Covid-19. Okazała się bowiem doskonałym programem do kontaktów między uczniami, studentami i pracownikami, którzy