Porady Redakcja poleca

Optymalizacja przestrzeni dzięki pralko-suszarce.

pralka

Czy to dlatego, że nie mamy dużo miejsca, czy dlatego, że wolimy prostsze, bardziej zintegrowane opcje, pralko-suszarki (powszechnie pralko-suszarki) zyskały zasłużony szacunek wśród najbardziej rozwijających się urządzeń gospodarstwa domowego.

Kwestia gustów i potrzeb.

Jak w przypadku każdej decyzji dotyczącej naszego domu, miejsce, w którym możemy lub chcemy zainstalować urządzenie, jest czynnikiem decydującym. Myśląc o swojej przyszłej pralko-suszarce, czy zamierzasz zainstalować ją samodzielnie, czy wręcz przeciwnie, chciałbyś, aby stanowiła część innego pomieszczenia, np. kuchni?

W tym ostatnim przypadku zalecamy wybór modelu do zabudowy. Upewnij się, że masz jasność co do wysokości i szerokości przestrzeni, tak aby idealnie pasowała do zaplanowanej przestrzeni.

Jeśli chodzi o cechy techniczne, poszukaj modelu, którego obroty na minutę (rpm) są najbardziej odpowiednie dla Twoich ubrań: nie wszystko wymaga takiej samej intensywności wirowania. Zapewne myślałeś też o wydajności i ochronie środowiska. Wiesz, że dzięki pralko-suszarce klasy A zaoszczędzisz energię, wydasz mniej i będziesz bardziej ekologiczny!

Wreszcie, ale nie najmniej ważne, należy wziąć pod uwagę pojemność. Zwłaszcza że do optymalnego wysuszenia prania należy wykorzystać około 70% całego ładunku.

Czy to jest to samo, co pralka z funkcją suszenia?

I tak i nie. Istnieją pewne drobne różnice, które wymagają uwagi, tak aby można było mieć jasność co do tego, co bierzesz do domu, choć tak naprawdę nie mają one wpływu na jakość produktu i jego wydajność. W tym przypadku zamiast używać wody do fazy suszenia, zastosowano wymiennik ciepła.

Zalety: mniejsze zużycie, ale taka sama wydajność suszenia. W rzeczywistości, dzięki technologii najnowszej generacji, ta alternatywa pozwoli nam zaoszczędzić jak najwięcej zarówno w zużyciu wody, jak i energii elektrycznej.

Pralka z funkcją suszenia, która ma takie same standardowe wymiary jak pralka i/lub suszarka, pozwala nam również na posiadanie dwóch funkcji w tej samej przestrzeni.

Sprawdź:   Łazienkowe inspiracje - urządź swoją łazienkę nieco inaczej - bardziej oryginalnie i zainspiruj się ciekawymi pomysłami!

Ponadto posiada specjalne programy prania (oczywiście jak każda inna pralka) oraz dodatkowy program prania i suszenia Non-Stop. Oznacza to, że ma jeden program, który zaczyna się od prania i kończy się, gdy ubrania są gotowe do wyjęcia, już suche.

Teraz gdy wiesz, czego możesz oczekiwać od tak wszechstronnego i kompletnego urządzenia jak to dwa w jednym, wszystko, co musisz zrobić, to wybrać markę i model, który najbardziej Ci odpowiada.

Zdjęcie autorstwa Sarah Chai z Pexels

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy