Czy to dlatego, że nie mamy dużo miejsca, czy dlatego, że wolimy prostsze, bardziej zintegrowane opcje, pralko-suszarki (powszechnie pralko-suszarki) zyskały zasłużony szacunek wśród najbardziej rozwijających się urządzeń gospodarstwa domowego.

Kwestia gustów i potrzeb.

Jak w przypadku każdej decyzji dotyczącej naszego domu, miejsce, w którym możemy lub chcemy zainstalować urządzenie, jest czynnikiem decydującym. Myśląc o swojej przyszłej pralko-suszarce, czy zamierzasz zainstalować ją samodzielnie, czy wręcz przeciwnie, chciałbyś, aby stanowiła część innego pomieszczenia, np. kuchni?

W tym ostatnim przypadku zalecamy wybór modelu do zabudowy. Upewnij się, że masz jasność co do wysokości i szerokości przestrzeni, tak aby idealnie pasowała do zaplanowanej przestrzeni.

Jeśli chodzi o cechy techniczne, poszukaj modelu, którego obroty na minutę (rpm) są najbardziej odpowiednie dla Twoich ubrań: nie wszystko wymaga takiej samej intensywności wirowania. Zapewne myślałeś też o wydajności i ochronie środowiska. Wiesz, że dzięki pralko-suszarce klasy A zaoszczędzisz energię, wydasz mniej i będziesz bardziej ekologiczny!

Wreszcie, ale nie najmniej ważne, należy wziąć pod uwagę pojemność. Zwłaszcza że do optymalnego wysuszenia prania należy wykorzystać około 70% całego ładunku.

Czy to jest to samo, co pralka z funkcją suszenia?

I tak i nie. Istnieją pewne drobne różnice, które wymagają uwagi, tak aby można było mieć jasność co do tego, co bierzesz do domu, choć tak naprawdę nie mają one wpływu na jakość produktu i jego wydajność. W tym przypadku zamiast używać wody do fazy suszenia, zastosowano wymiennik ciepła.

Zalety: mniejsze zużycie, ale taka sama wydajność suszenia. W rzeczywistości, dzięki technologii najnowszej generacji, ta alternatywa pozwoli nam zaoszczędzić jak najwięcej zarówno w zużyciu wody, jak i energii elektrycznej.

Pralka z funkcją suszenia, która ma takie same standardowe wymiary jak pralka i/lub suszarka, pozwala nam również na posiadanie dwóch funkcji w tej samej przestrzeni.

Ponadto posiada specjalne programy prania (oczywiście jak każda inna pralka) oraz dodatkowy program prania i suszenia Non-Stop. Oznacza to, że ma jeden program, który zaczyna się od prania i kończy się, gdy ubrania są gotowe do wyjęcia, już suche.

Teraz gdy wiesz, czego możesz oczekiwać od tak wszechstronnego i kompletnego urządzenia jak to dwa w jednym, wszystko, co musisz zrobić, to wybrać markę i model, który najbardziej Ci odpowiada.

Zdjęcie autorstwa Sarah Chai z Pexels