Dom i ogród Redakcja poleca

Jak filtrować wodę z kranu?

kran

Dzbanek filtrujący, zmiękczacz, obróbka ultrafioletowa, filtracja kranowa, system osmozy wody: istnieje wiele rozwiązań do filtrowania wody z kranu. Odkryj cechy różnych urządzeń, aby dokonać świadomego wyboru.

Mimo że woda z kranu jest dobrej jakości i nadaje się do picia, domowy filtr do wody może poprawić jej smak i oczyścić ją, usuwając wszelkie zanieczyszczenia, które nadal mogą się tam znajdować. Jakie są różne metody filtrowania wody z kranu?

Dobry wybór: filtracja kranowa i węgiel aktywny.

Filtracja z kranu odbywa się za pomocą dedykowanego wkładu, zwykle węgla aktywnego. Usuwa smak chloru, zatrzymuje ołów, żelazo, pestycydy i zanieczyszczenia. Działa więc na tej samej zasadzie, co tzw. „środki filtrujące”, czyli piasek, węgiel aktywny, ale także kalcyt (jeśli chcesz skorygować pH wody) lub piasek. cząstki manganu.

Aktywna biel drewna binchotanowego lub węglowego jest również stosowana ze względu na swoje właściwości chłonne, zwłaszcza w Japonii. Tak więc istnieją butelki, które go zawierają, aby usunąć zanieczyszczenia i zneutralizować pH wody.

Inne rozwiązanie: worek filtrujący, przeznaczony do wody bardziej obciążonej różnymi cząsteczkami.

Najbardziej wydajnym filtrem do wody użytkowej jest nadal jednostka odwróconej osmozy. To urządzenie jest umieszczone pod zlewem i filtruje wodę dzięki porowatej membranie, która zatrzyma 99% szkodliwych pierwiastków nadal zawartych w wodzie, takich jak bakterie i zanieczyszczenia, takie jak azotany, miedź czy chrom. Podłączona do źródła wody jednostka osmozy działa w sposób ciągły i nie jest ani głośna, ani widoczna.

Pamiętaj: filtry do wody nie zatrzymują wapna (tylko zmiękczacz na to pozwala) i wszystkie mają swoje zalety i wady. Dowiedz się o jakości wody i swoich potrzebach przed każdym zakupem.

Gdzie mogę uzyskać informacje na temat zmiękczaczy wody?

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat zmiękczaczy wody, możesz poprosić o 100% BEZPŁATNE informacje od poważnych profesjonalistów.

Sprawdź:   Pięć korzyści płynących z regularnego picia wody

Zdjęcie autorstwa Kaboompics .com z Pexels

Może Ci się także spodobać

Cebula i czosnek

Cebula na zdrowie, czyli jakie dolegliwości leczy

  • 14 stycznia 2020
Cebula jest jednym z najłatwiej dostępnych i najzdrowszych warzyw. Jej stosowanie na różnego rodzaju infekcje skraca czas trwania choroby. Warzywo chroni przed zaparciami, oczyszcza organizm, wzmacnia serce i reguluje poziom
Ramka na zdjęcia

Co włożyć do ramek czyli oryginalne dekoracje do domu

  • 12 marca 2020
Ramki do zdjęć mogą bez przeszkód posłużyć do wykonania wielu prostych i oryginalnych dekoracji ściennych. Jakie przedmioty można w nich umieszczać? Kartki urodzinowe i pocztówki Jeżeli otrzymało się wyjątkową kartkę
Kulki

Jak stworzyć zabawkę sensoryczną?

  • 25 marca 2020
Dzieci potrzebują stymulacji zmysłów, aby prawidłowo się rozwijać. Jednym ze sposobów wspierania rozwoju mózgu u niemowląt są zabawki sensoryczne. Tego typu zabawkę bez trudu można wykonać samodzielnie w domu. Zabawka
Elektryk

Domowa instalacja elektryczna – jak korzystać z szybkozłączek?

  • 22 kwietnia 2020
Szybkozłączki to przydatny element instalacji elektrycznej, który służy do łączenia różnych przewodów. Dzięki szybkozłączkom można w kilka minut podłączyć lampę lub dokonać innej modyfikacji bądź naprawy instalacji elektrycznej we własnym