Dzbanek filtrujący, zmiękczacz, obróbka ultrafioletowa, filtracja kranowa, system osmozy wody: istnieje wiele rozwiązań do filtrowania wody z kranu. Odkryj cechy różnych urządzeń, aby dokonać świadomego wyboru.

Mimo że woda z kranu jest dobrej jakości i nadaje się do picia, domowy filtr do wody może poprawić jej smak i oczyścić ją, usuwając wszelkie zanieczyszczenia, które nadal mogą się tam znajdować. Jakie są różne metody filtrowania wody z kranu?

Dobry wybór: filtracja kranowa i węgiel aktywny.

Filtracja z kranu odbywa się za pomocą dedykowanego wkładu, zwykle węgla aktywnego. Usuwa smak chloru, zatrzymuje ołów, żelazo, pestycydy i zanieczyszczenia. Działa więc na tej samej zasadzie, co tzw. „środki filtrujące”, czyli piasek, węgiel aktywny, ale także kalcyt (jeśli chcesz skorygować pH wody) lub piasek. cząstki manganu.

Aktywna biel drewna binchotanowego lub węglowego jest również stosowana ze względu na swoje właściwości chłonne, zwłaszcza w Japonii. Tak więc istnieją butelki, które go zawierają, aby usunąć zanieczyszczenia i zneutralizować pH wody.

Inne rozwiązanie: worek filtrujący, przeznaczony do wody bardziej obciążonej różnymi cząsteczkami.

Najbardziej wydajnym filtrem do wody użytkowej jest nadal jednostka odwróconej osmozy. To urządzenie jest umieszczone pod zlewem i filtruje wodę dzięki porowatej membranie, która zatrzyma 99% szkodliwych pierwiastków nadal zawartych w wodzie, takich jak bakterie i zanieczyszczenia, takie jak azotany, miedź czy chrom. Podłączona do źródła wody jednostka osmozy działa w sposób ciągły i nie jest ani głośna, ani widoczna.

Pamiętaj: filtry do wody nie zatrzymują wapna (tylko zmiękczacz na to pozwala) i wszystkie mają swoje zalety i wady. Dowiedz się o jakości wody i swoich potrzebach przed każdym zakupem.

Gdzie mogę uzyskać informacje na temat zmiękczaczy wody?

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat zmiękczaczy wody, możesz poprosić o 100% BEZPŁATNE informacje od poważnych profesjonalistów.

Zdjęcie autorstwa Kaboompics .com z Pexels